Verslas

2015.11.22 20:31

Kontrabanda Baltarusijos pasienyje: šalies cigarečių gamyba didesnė nei poreikis

LRT TELEVIZIJOS laida „Misija: Vilnija“, LRT.lt2015.11.22 20:31

Cigarečių kontrabanda gerokai sumažėjo Kaliningrado srityje, tačiau Baltarusijos pasienyje šis klausimas vis dar aktualus. Neoficialiais duomenimis, pasienyje su Lietuva esanti Baltarusijos cigarečių gamykla dirba dviem pamainomis: viena – baltarusių poreikiui, kita – specialiai Europos Sąjungai.  

„Baltarusijos cigarečių gamybos apimtys tikrai viršija šalies poreikį, vadinasi, dalis skiriama nelegaliam gabenimui“, – sako Muitinės departamento Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas Šarūnas Ramanauskas.

Jo teigimu, anksčiau cigaretės buvo gabenamos iš Rusijos, dabar – iš Baltarusijos. Taip yra todėl, kad kontrabanda iš Rusijos nebeapsimoka, mat Rusijoje padidintas akcizas bei degalų kaina, o pasienyje gerokai sugriežtinta patikra.

„Pasienyje su Baltarusija yra nepakankamai apsaugotų vietų, atitinkami asmenys jas žino ir stengiasi pereiti“, – sako Š. Ramanauskas.

Baltarusijos pasienyje esančių Poškonių seniūnas patvirtina, kad jaunimas dažnai susivilioja greitais, lengvais pinigais. Be to, šios seniūnijos gyventojai turi nemažai giminių Baltarusijoje ir nuvykę ten mato, jog kainų skirtumas – didžiulis.

Vietos gyventoja Janina sako, kad pagrindinė kontrabandininkų prekė – cigaretės, ir nors oficialiai kontrabandininkai gyvena iš pašalpų, šie sau leisti gali daugiau nei legaliai dirbanti ir algą gaunanti moteris. 

Šiuo metu populiariausių cigarečių pakelis Baltarusijoje kainuoja 50 euro centų, Lietuvoje jis parduodamas už 1,5 euro. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Misija: Vilnija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt