Naujienų srautas

Verslas2015.11.20 23:03

Atidarytas paskutinis mokslo ir verslo slėnio „Nemunas“ centras

Baigtas kurti mokslo ir verslo slėnis „Nemunas“. Aleksandro Stulginskio universitete atidarytas paskutinis jo centras, kuriame kursis žemės ūkio, miškininkystės, biotechnologijų įmonės.

Komunikavimo ir technologijų perdavimo centre jau kuriasi pirmieji verslininkai – sako, jų auginamiems žalumynams sąlygos čia puikios. Kaip ir savo veiklą tik pradėjusiai mažajai bendrijai – trejus metus verslo inkubatoriuje jie mokės mažesnę nuomą, be to, šalia – laboratorijos, turinčios naujausią įrangą.

„Čia yra viskas labai gerai dėl kainos, mes tiek sau galime leisti, nes, kol kas esame jauna įmonė, tai stengiamės įsitekti į visus savo finansus“, – sako mažosios bendrijos „Grainis“ vadovo pavaduotoja Aušra Šiugždinienė.

Aleksandro Stulginskio universitete įsikūrusio mokslą ir verslą jungiančio centro šeimininkai viliasi, kad metų pabaigoje kabinetuose bei laboratorijose nuomininkų netrūks. Europos Sąjunga ir vyriausybė į centrą investavo per du milijonus eurų, vietos čia yra 25 įmonėms.

„Iš tikrųjų tai įmonės, kurios susijusios arba su agro verslais, arba su miškų sektoriumi, arba su biotechnologijomis. Biotechnologijos – tai ir atsinaujinanti energetika, ir kiti biotechnologiniai verslai, kurie ir su genetika susiję, ir su įvairiais tyrimais“, – aiškina A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas.

Šis centras – paskutinis mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Nemunas“. Vienas iš penkių tokių slėnių Lietuvoje skirtas žemės, miškų ir maisto ūkio sektoriui plėtoti. Į jį investuota 40 milijonų eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi