Verslas

2020.07.31 13:56

Nuo kitos savaitės izoliacija privaloma grįžus iš 12 ES šalių, tarp jų – Prancūzija ir Malta

privaloma izoliacija iš Šveicarijos; atnaujinta 18.09
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.31 13:56

Pranešama, kad nuo kitos savaitės 14-os dienų saviizoliacija bus būtina grįžus iš 13 Europos Sąjungos valstybių. Kaip sakė vyr. epidemiologė, į sąrašą naujai įtrauktos Prancūzija ir Malta. Tiesa, dėl Maltos, anot Loretos Ašoklienės, lieka neaiškumų. Tačiau vakare Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad privaloma izoliacija bus ne tik iš Maltos, bet ir Šveicarijos.

Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad yra paskelbti nauji Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys, pagal kuriuos sudaryti paveiktų šalių sąrašas.

„Kalbant apie Europos Sąjungos (ES) šalis, turėsime 12 šalių, kurios bus įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, kuriose sergamumo rodiklis yra daugiau nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų. Tai yra Ispanija, Prancūzija, Švedija, Belgija, Portugalija, Rumunija, Austrija, Čekija, Bulgarija, Liuksemburgas, Kroatija ir Malta.

Dėl Maltos dar turėsime susiderinti su kolegomis Latvijoje ir Estijoje. Nauja papuolusi yra Prancūzija ir, kaip minėjau, su Malta situacija yra komplikuota“, – sakė L. Ašoklienė. Ji nurodė, kad Maltos sergamumo rodiklį reikėtų vertinti atsargiai, nes jis neatspindi tikrosios situacijos. Nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius šioje šalyje šoktelėjo į viršų, nes koronavirusas buvo nustatytas pabėgėliams ir įskaičiuotas į bendrą šalies statistiką.

Kalbėdama apie situaciją kitose Baltijos šalyse, vyr. epidemiologė nurodė, kad Latvijoje ir Estijoje sergamumo rodiklis yra 2,6 susirgimų 100 tūkst. gyventojų, tuo metu Lietuvoje jis siekia 5,7. Lenkijoje šis rodiklis siekia 15,7.

Anot jos, situacija Lenkijoje stebima ir matoma, kad rodiklis artėja iki 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribos, kuomet grįžus bus būtina 14-os dienų izoliacija. Tiesa, kol kas sprendimų dėl to priimta nėra, situacija turėtų būti aiškesnė kitą savaitę.

SAM praneša, kad privaloma izoliaija – iš 13 Europos valstybių

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino sąrašą valstybių, kurių piliečiai arba teisėtai jose gyvenantys asmenys gali atvykti į Lietuvą. Pablogėjus epidemiologinei situacijai Prancūzijoje, iš jos atvykstantiems nuo pirmadienio bus privaloma 14 dienų izoliacija, bet užsieniečių atvykimas ribojamas nebus.

Iš Maltos užsieniečiams atvykti bus draudžiama. Iš šios šalies grįžtantiems Lietuvos piliečiams arba užsieniečiams, atvykstantiems darbo reikalais arba su specialiu leidimu, teks izoliuotis 14 dienų.

Operacijų vadovo sprendimu patvirtintas sąrašas galios nuo pirmadienio, rugpjūčio 3 d., ir bus atnaujintas kitą savaitę.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

Primename, kad paveiktomis koronaviruso infekcijos šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo – nuo 3,7 iki 5,7, tačiau vis dar išliekame patikimų valstybių sąraše. Tai reiškia, kad Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.