Naujienų srautas

Verslas2015.11.19 17:53

Įstatymas leis efektyviau spręsti vartotojų ginčus

ELTA 2015.11.19 17:53

Seimas po svarstymo pritarė Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisoms, kuriomis siekiama įgyvendinti direktyvą dėl vartotojų alternatyvaus ginčų sprendimo.

Už naujas nuostatas balsavo 63 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Direktyva nustato reikalavimus alternatyvaus ginčų sprendimo subjektams ir alternatyvioms ginčų sprendimo procedūroms, siekiant užtikrinti, kad visi vartotojai, neatsižvelgiant į jų gyvenamąją vietą, turėtų galimybę naudotis kokybiškomis, skaidriomis, veiksmingomis ir sąžiningomis neteisminio ginčo sprendimo procedūromis.

Įstatymų projektais siekiama sudaryti palankias sąlygas vartojimo ginčų, tai yra ginčų tarp vartotojų ir pardavėjų ar paslaugų teikėjų, neteisminiam sprendimui, skatinant taikų vartojimo ginčų išsprendimą, užtikrinant aukšto lygio vartotojų apsaugą, tuo mažinant teismų darbo krūvį.

Įstatymo projekte numatyta, kad vartojimo ginčus ne teismo tvarka nagrinės šios institucijos pagal joms priskirtas sritis: Ryšių reguliavimo tarnyba – ginčus dėl elektroninių ryšių ir pašto paslaugų, Lietuvos bankas – ginčus dėl finansinių paslaugų, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ir Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos – energetikos srities ginčus, Lietuvos advokatūros advokatų taryba – vartotojų ir advokatų ginčus dėl teisminių paslaugų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba – ginčus visose kitose vartotojų teisių apsaugos srityse, kurios nepriskirtos kitų institucijų kompetencijai.

Pakeitimais taip pat numatomas vartojimo ginčų komisijų, kaip vartojimo ginčų neteisminio sprendimo organų, sudarymas. Vartojimo ginčų komisijos būtų sudarytos prie Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kuri jas techniškai aptarnautų. Vartojimo ginčų komisija būtų sudaryta iš trijų narių: vienas – Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas, vartotojų asociacijų atstovas ir verslininkus vienijančios asociacijos paskirtas atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi