Verslas

2015.11.19 20:19

EK pirmininko laiške – bendradarbiavimas su V. Putinu

ELTA2015.11.19 20:19

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jean-Claude Junckeris Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui skirtame laiške pabrėžia gerų santykių svarbą ir apgailestauja, kad pastaraisiais metais jie nebuvo plėtojami. Vadovas laiške priduria, kad prekyba yra svarbi santykių dalis.

„Man visada atrodė, kad mintis sukurti Lisaboną su Vladivostoku jungiančią integruotos prekybos zoną yra svarbus ir naudingas tikslas. Prekyba ne tik skatina augimą, bet ir užmezga ryšius tarp verslo ir gyventojų, leidžia sujungti jų interesus“, – laiške teigia J.-C. Junkeris.

„Todėl paprašiau savo tarnybų išanalizuoti galimybes dėl glaudesnio Europos Sąjungos (ES) ir Eurazijos Ekonominės Sąjungos bendradarbiavimo“, – priduria EK pirmininkas.

Tiesa, EK vadovas akcentuoja, kad sprendimas dėl sąlygų, kuriomis būtų siekiama šio tikslo, yra ES valstybių narių rankose ir pirmiausia turėtų būti derinamas su Minsko sutarčių įgyvendinimu.

„Galiu Jus užtikrinti, kad EK šiame procese bus naudinga partnerė. Paprašiau savo patarėjo diplomatijos klausimais Richardo Szostako atidžiai sekti šį klausimą“, – V. Putinui skirtą laišką užbaigia EK pirmininkas J.-C. Junkeris.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad šis laiškas neatspindi Europos Sąjungos pozicijos.

„Esu šiek tiek nustebęs, manau, kad tai yra asmeninė (Europos, – ELTA) Komisijos vadovo pozicija. Tai nėra bendra ar sutarta europinė pozicija“, – sakė L. Linkevičius.

L. Linkevičiaus teigimu, panašios iniciatyvos, visų pirma, turi būti kruopščiai pamatuotos ir aptartos su ES narėmis, be to, galėtų būti siūlomos nebent kaip paskata, įvertinus teigiamus Rusijos veiksmus laikantis Minsko susitarimų Ukrainoje.

„Partnerystė su Rusija yra suprantamas noras, tačiau turi būti tam tikros taisyklės ir sąlygos ir turime spręsti pagal Rusijos realius veiksmus. Šiuo metu Rusija nėra partnerė nei Ukrainoje, nei Sirijoje“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat pridūrė, kad ateityje tikisi tik išdiskutuotų ir vienijančių ES pareigūnų pareiškimų.