Verslas

2015.11.19 09:42

„Uber“ pradeda veikti Vilniuje

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2015.11.19 09:42

Pasaulyje daug diskusijų sulaukianti JAV paslaugų teikėja „Uber“ pradeda teikti savo paslaugas Vilniuje.

Kai kurie Lietuvos gyventojai į savo mobiliuosius telefonus gavo informacines žinutes apie galimybę pasinaudoti akcija ir savaitgalį su „Uber“ programėle užsisakius pervežimo paslaugas važiuoti nemokamai.

DELFI žiniomis, bendrovė iš tiesų pradeda teikti savo paslaugas Vilniuje nuo lapkričio 19 d.

Lapkričio 18 d. „Uber“ atstovai susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Po susitikimo A. Butkevičius teigė susitikime kalbėjęs apie mokesčių administravimą, reikalingą teisinę bazę, apie veiklos saugumą ir patrauklumą visuomenei.

„Būtina operatyviai spręsti klausimus, kurie leis kaip galima greičiau pradėti veiklą šalyje – suderinti teisės aktus, užtikrinti skaidrų mokesčių administravimą ir pajamų surinkimą, todėl pavedžiau Susisiekimo ministerijai bei Valstybinei mokesčių inspekcijai bendradarbiauti ir operatyviai spręsti šiuo klausimus“, – po susitikimo kalbėjo premjeras.

 „Uber“ bendrovė pasaulio dėmesį sukaustė pasiūliusi programėlę, leidžiančią pavežėjimo paslaugas teikti visiems vairuotojams. Idėja, kad taksi vairuotojo darbu gali užsiimti bet kuris vairuotojas, sulaukė daug valstybinių institucijų kritikos.

„Uber“ paskelbus apie planus veikti Lietuvoje iš pradžių buvo nurodyta, kad tokiai veiklai, kai pavežėjimo paslaugomis užsiima eilinis gyventojas, teisinio pagrindo nėra. Lietuvoje taksi automobiliai turi būti specialiai paženklinti, turėti specialius taksi numerius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.