Verslas

2015.11.19 09:17

D. Grybauskaitė su ekspertais svarstys kovos su korupcija priemones

Prezidentė su ekspertais ir už skaidrumą atsakingų institucijų vadovais svarstys, kokių naujų priemonių imtis kovai su korupcija. Lietuvos korupcijos žemėlapio praėjusių metų duomenimis, kaip vieną didžiausių problemų šalyje gyventojai nurodo korupciją. Vien savivaldoje per penkerius metus įtarimai dėl korupcijos pareikšti 23 merams, vicemerams ir daugiau nei 100 tarnautojų savivaldybėse. Prezidentė žada pateikti įstatymų pataisas, kurios stiprintų kovą su korupcija.

Pasak Dalios Grybauskaitės, kovai su korupcija reikia naujų, veiksmingesnių priemonių ir visuotinio nepakantumo. Tarp prezidentės įvardytų įsisenėjusių korupcijos apraiškų – prekyba įtaka ir poveikiu, netiesioginiai kyšiai paslaugomis, giminių ir draugų protegavimas ar neskaidrūs viešieji pirkimai. 
 
Tuo metu prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas teigia, kad politinė korupcija yra viena didžiausių problemų Vyriausybėje. Premjeras Algirdas Butkevičius šio pasisakymo nekomentuoja, tokius pareiškimus sieja su artėjančiais rinkimais. 
 
Šiuo metu vyksta keli ikiteisminiai tyrimai dėl galimos korupcijos. Buvusi premjero sekretoriato vadovė ir Utenos meras įtariami kyšininkavimu; ikitesiminis tyrimas vyksta ir dėl piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės valdomame vandens poilsio parke. Įtariama, kad jame politikams galėjo būti teikiamos nemokamos paslaugos