Verslas

2015.11.17 15:53

Išlaidas gynybai didinanti Prancūzija ES reikalaujamos biudžeto deficito ribos nepasieks

BNS 2015.11.17 15:53

Antradienį Prancūzija įspėjo galinti nepasiekti Europos Sąjungos (ES) reikalaujamos biudžeto deficito ribos. Po Paryžiuje įvykusių teroristinių išpuolių šalis didina išlaidas gynybai. Apie tai praneša „EUbusiness“.

Prancūzijos vyriausybė planuoja pasamdyti dar 8,5 tūkst. teisėsaugos pareigūnų, todėl su Europos Sąjunga šalies sutarti išlaidų apribojimai „tikrai bus peržengti, juk šios lėšos nebus imamos iš kitų biudžeto sričių“, sakė radijo stočiai „France Inter radio“ premjeras Manuelis Vallsas.

„Turime tai padaryti, Europa turi tai suprasti, – pažymėjo jis. – Pats laikas ES ir Europos Komisijai suprasti, kad ši kova svarbi ne tik Prancūzijai, bet ir Europai“.

„Europos stabilumo pakto nuostatos netrukdo valstybėms narėms nustatyti savo prioritetų. Mes suprantame, kad prioritetu dabar tampa saugumas“, – vykusioje spaudos konferencijoje teigė Europos Sąjungos ekonomikos reikalų komisaras Pierre Moscovici.

Europos stabilumo paktas įpareigoja valstybes nares išlaikyti savo viešojo sektoriaus biudžeto deficitą ne aukščiau kaip ties 3,0 proc. BVP riba. Paprastai viršijančioms nustatytą limitą euro zonos valstybėms gali būti skirtos baudos.