Naujienų srautas

Verslas2015.11.17 15:02

Graikijos kreditoriai pasirengę šaliai išmokėti 12 mlrd. eurų

ELTA 2015.11.17 15:02

Tarptautiniai Graikijos kreditoriai pasirengę šaliai ir jos bankininkystės sektoriui išmokėti 12 mlrd. eurų laukiamų finansinės paramos lėšų, antradienį pareiškė euro zonos finansų ministrų grupės vadovas Jeroen Dijsselbloemas. Apie tai praneša „EUbusiness“.

„Tai geros naujienos“, – sakė pareigūnas ir pridūrė, kad lėšos bus iš karto išmokėtos ketvirtadienį Graikijos parlamentui priėmus naująsias reformas.

Kiek anksčiau Atėnai pranešė susitarę dėl jau kurį laiką atidėtos 2 mlrd. eurų paramos ir 10 mlrd. eurų, skirtų per krizę uždarytiems šalies bankams rekapitalizuoti. Šios išmokos yra per trejus metus išmokamos 86 mlrd. eurų programos dalis – Europos Sąjungos ir Graikijos pareigūnai dėl paramos susitarė dar šių metų liepą ir taip išvengė grėsusio šalies pasitraukimo iš euro zonos.

Tiesa, parama vykdoma griežtomis sąlygomis, Atėnai nuo vasaros vidurio priversti priimti nemažai nepopuliarių reformų, o kreditoriai reikalauja tokių sprendimų imtis ir toliau.

Euro grupės vadovas J. Dijsselbloemas po antradienį vykusios diskusijos nurodė, kad „buvo pasiektas pagrindinis susitarimas dėl visų kilusių klausimų“. „Teisės aktus Graikijos parlamentas priims ketvirtadienį, – pabrėžė jis. – Įvykdžius suderintas sąlygas ir priėmus teisės aktus, euro grupė pasirengusi paremti išmokos skyrimą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi