Naujienų srautas

Verslas2015.11.17 13:44

A. Butkevičius: po EK kritikos 2016 m. biudžetas nebus taisomas

BNS 2015.11.17 13:44

Europos Komisijai (EK) antradienį paskelbus, jog Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet gali viršyti pajamas daugiau, nei numatyta, premjeras tikina, kad jokių grėsmių nėra. Algirdas Butkevičius sako, kad biudžeto projektas pagal EK pastabas nebus taisomas.

„Manau, jokių grėsmių (dėl esą blogai suplanuoto struktūrinio valdžios sektoriaus deficito – BNS) nebus (...). Kol kas nieko netaisysime. Apie tai informuosiu Europos Komisijos prezidentą Junckerį (EK pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris – BNS), nes su juo susitiksiu ketvirtadienį“, – antradienį Seime žurnalistams pareiškė A. Butkevičius. Jis sakė dar nesusipažinęs su EK išvada dėl kitų metų valstybės biudžeto.

Pasak premjero, EK prie pajamų nepriskaičiuoja įplaukų, kurias Lietuva tikisi surinkti iš geresnio mokesčių administravimo.

„Europos Komisija neįtraukė pajamų, gaunamų iš geresnio mokesčių administravimo, ir niekada to neįtrauks, nes tokį principą taiko visoms šalims“, – teigė premjeras.

„Kitais metais, dėl to, kad diegiama išmanioji mokesčių administravimo sistema, tikimės gauti dar papildomai maždaug apie 250 mln. litų. Visa šita suma nėra įskaičiuota, Europos Komisijai vertinant mūsų surenkamas kitais metais pajamas. Tai manau, kad jokių grėsmių nebus“, – teigė A. Butkevičius.

A. Butkevičiaus teigimu, šių metų fiskalinis deficitas bus mažesnis, negu yra suplanuotas.

„Šiais metais tas fiskalinis deficitas, kuris suplanuotas, jis galutiniam rezultate  bus mažesnis. Už 9 mėnesius mūsų fiskalinis deficitas siekė 0,9 proc. ir, aš tikiuosi, kad jis ir išliks tokiame pačiam beveik dydyje, o gal ir 0,8 proc.“, – teigė premjeras.

EK teigia matanti rizikos, kad Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet viršys pajamas daugiau, nei numatyta. Briuselio teigimu, Lietuva gali neįvykdyti įsipareigojimo, kad struktūrinis deficitas būtų ne didesnis kaip 1 proc. bendrojo vidaus produkto.

Briuselio vertinimu, Lietuvos vyriausybė pernelyg optimistiškai prognozuoja šalies ekonomikos augimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi