Verslas

2015.11.16 14:55

R. Šadžius: 2016 metų PVM ir GPM pajamų prognozė – konservatyvi

BNS 2015.11.16 14:55

Finansų ministras atmeta Valstybės kontrolės kritiką dėl pernelyg optimistiškai suplanuotų pajamų iš pridėtinės vertės (PVM) ir gyventojų pajamų mokesčių (GPM) 2016 metais. Anot Rimanto Šadžiaus, šių pajamų prognozė yra konservatyvi.

„Drįsčiau nesutikti su Valstybės kontrolės išvadomis dėl gyventojų pajamų mokesčio ir pridėtinės vertės mokesčio pajamų planavimo. Šiuo metu pateiktame Seimui biudžeto projekte šių mokesčių pajamų planai, mano nuomone ir daugelio specialistų vertinimu, yra labai konservatyvūs“, – pirmadienį po vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė R. Šadžius.

„Manau, mes galime tikėtis didesnių (nei numatyta biudžeto projekte – BNS) ir pridėtinės vertės mokesčio, ir gyventojų pajamų mokesčio įplaukų kitais metais“, – pridūrė ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad Finansų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) šiuo metu gerina mokesčių administravimą, ir tai duoda apčiuopiamą rezultatą

„Gauname papildomas viršplanines pajamas akcizo, taip pat pagerėjo pridėtinės vertės mokesčio surinkimas. Yra tam tikras pagerėjimas gyventojų pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų, kurios skaičiuojamos už darbo užmokestį, surinkime“, – tvirtino R. Šadžius.

Pasak jo, teigiamas permainas lėmė ne tik augantys atlyginimai, bet ir pagerėjęs VMI ir „Sodros“ bendradarbiavimas, dėl kurio sumažėjo „vokeliuose“ mokamų atlyginimų.

„Vokelių legalizavimas, man atrodo, yra ta sritis, kurioje mokesčių inspekcija ir „Sodros“ kontrolinės tarnybos galės pasireikšti ir 2016 metais“, – sakė ministras.

Valstybės kontrolė, įvertinusi 2016 metų biudžeto projektą, pirmadienį pareiškė, kad kitų metų PVM ir GPM pajamos prognozuojamos pernelyg optimistiškai. Kontrolieriai taip pat nurodė, kad valdžios finansų ilgalaikio tvarumo rizika yra ne maža, kaip teigia Finansų ministerija, o vidutinė.

Pajamų iš mokesčių į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet planuojama gauti 6,666 mlrd. eurų, arba 5,1 proc. daugiau nei planuojama šiemet. Planuojamos PVM pajamos siekia 3,054 mlrd. eurų, GPM pajamos – 1,477 mlrd. eurų, arba atitinkamai, arba atitinkamai 3,8 proc. ir 5,3 proc. daugiau nei numatyta šių metų biudžete.