Verslas

2020.07.15 11:36

VMI paskelbė naujausias turto deklaracijas, turtingiausias Seimo narys – Karbauskis

atnaujinta 15.28
LRT.lt, Jūratė Skėrytė, BNS2020.07.15 11:36

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, jog jų interneto svetainėje paskelbti nauji metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenys už 2019 metus. Šiemet galima susipažinti su beveik 48 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų. Tarp jų – ir Lietuvos politikų, verslininkų deklaracijos.

Sąrašas skelbiamas čia.

Turtingiausias Seimo narys – Ramūno Karbauskis. Jo deklaracijoje nurodoma turto suma siekia daugiau nei 24 mln. Antroje vietoje tarp Seimo narių yra Bronius Bradauskas, jo turto deklaracijoje nurodoma suma 8,3 mln Eur.

Trečiojoje vietoje – Gabrielius Landsbergis. Jo turtas įvertintas 1,5 mln Eur.

Didžiąją dalį prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos Dianos Nausėdienės turto pernai sudarė nekilnojamasis turtas, be to, pirmoji šalies pora turi beveik 100 tūkst. eurų skolos.

Nausėdos deklaravo valdantys 527 tūkst. eurų vertės gyvenamųjų namų ir 190 tūkst. eurų vertės sklypų, rodo trečiadienį paskelbti Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys.

Prezidento deklaracijoje taip pat nurodoma 98,4 tūkst. eurų pasiskolintų ir negrąžintų lėšų.

Praėjusių metų pabaigoje pirmoji pora turėjo per 30 tūkst. eurų santaupų bankuose, 10 tūkst. eurų vertės transporto priemonių.

„Pirmą savo paskolą, kuomet aš įsigijau žemės sklypą ir po to pradėjau rekonstruoti gyvenamąjį namą, berods tai buvo dar 2002 m. Poskola buvo paimta iki 2025 m. Tai aš jos anksčiau negrąžinau. Turiu tokį planą tiesiog viską sugrąžinti pagal nustatytą terminą iki 2025 m. Ir ta našta, kurią aš patiriu mokėdamas paskolą, yra valdoma, tiesą sakant, jokiu ypatingų finansinių įtampų aš nejaučiu. O turto yra tiek kiek yra, tiek kiek jis yra vertinamas pagal nustatytą metodiką.

Sklypas yra po namu ir aš dar turiu sodybą Dzūkijoje ir ji taip pat yra įkalkuliuota (į deklaraciją – LRT.lt). Aišku, ten turbūt vertės ten yra visiškai kitokios, tai pagrindinė mano turto dalis ir yra nekilnojamasis turtas“, – žurnalistams sakė prezidentas.

G. Nausėda Lietuvos prezidentu išrinktas pernai gegužę. Ankstesnės jo deklaracijos nebuvo skelbiamos.

Gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2019 m. pateikti turėjo apie 105 tūkst. gyventojų – naujausiais duomenimis iš jų pareigą atliko daugiau nei 102 tūkst., kitaip tariant – apie 97 proc. tai privalančių padaryti asmenų.

„Kasmet primename, kad VMI svetainėje skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei. Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI taip pat naudoja nustatant ir rizikingiausius mokesčių mokėtojus - informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pažymima, kad nuo 2018 m. išaugo turto deklaracijas turinčių teikti asmenų skaičius, taip pat papildomai viešinamos ir tų asmenų, kurie anksčiau turėjo prievolę deklaruoti turtą, tačiau iki tol jų turto deklaracijų išrašai nebuvo vieši, deklaracijos. Atitinkamai, nuo praėjusių metų atnaujintos ir kai kurios duomenų peržiūros funkcijos: kelių skirtingų laikotarpių asmens ir jo sutuoktinio (-ės) pateiktų turto deklaracijų palyginimas, išskiriama, kuri turtą deklaravusio asmens piniginių lėšų ar nekilnojamojo turto dalis yra Lietuvoje, o kuri – užsienyje, pateikiama 200 didžiausią turtą deklaravusių asmenų skiltis (pavadinta „Deklaruotas didžiausias turtas“).

Svarbu pažymėti, kad, jei gyventojas nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, jo duomenys nėra paskelbti ir VMI sistemoje.

VMI atkreipia dėmesį, kad priminimus apie nepateiktą turto deklaraciją gavusiems, tačiau jos vis dar nepateikusiems asmenims ši pareiga išlieka, o ateityje gali laukti tiek įspėjimas, tiek atitinkama bauda[1]. Netikslumų pateiktoje deklaracijoje ir duomenų išrašuose pastebėję gyventojai privalo nedelsdami patikslinti (koreguoti) deklaraciją/as, o patogiausiai tai padaryti naudojant VMI Elektroninio deklaravimo sistemą http://deklaravimas.vmi.lt.

Konsultacijas mokesčių klausimais telefonu šiemet teikia VMI specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti gyventojai galės ne tik paskambinę bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt