Naujienų srautas

Verslas2015.11.16 09:52

G. Nausėda: ekonomiką skatins virtualūs įrankiai

BNS 2015.11.16 09:52

SEB banko prezidento pavaduotojas Gitanas Nausėda prognozuoja, kad socialiniai tinklai ir kiti virtualūs įrankiai netolimoje ateityje bus viena iš pagrindinių modernios ekonomikos varomųjų jėgų.

Interviu „BZNStart“, kurį cituoja naujienų portalas delfi.lt, G. Nausėda sakė, jog laisvai dirbančių žmonių ekonomika plėtosis, tačiau etatiniai darbuotojai liks svarbūs.

„2020-aisiais laisvai samdomi specialistai Lietuvoje nebus itin didelė ekonomikos ir darbo rinkos dalis. Daug verslininkų ir įmonių vadovų vis dar labiau linkę pasikliauti etatiniais darbuotojais. Tokia nuostata, matyt, grindžiama labiau ne ekonominiais skaičiavimais, o emocijomis ir psichologija. Mano kartos žmonėms tiesiog labiau priimtina dirbti įprastu modeliu“, – sakė ekonomistas.

Anot G. Nausėdos, kalbant apie informacinę visuomenę, reikia neužmiršti, kad modernūs sprendimai ateina ne tik į naujas sritis. Jos skverbiasi ir į tradicines šakas, pavyzdžiui, žemės ūkį.

„Dėl didelių augimo tempų ir nemažėjančio poreikio netrukus galime pritrūkti IT specialistų. Aišku, tai visada galima kompensuoti importuojant darbo jėgą, tarkime, iš Indijos. Tačiau, mano galva, verčiau reiktų tinkamai sutvarkyti savo švietimo sistemą, kuri augintų reikiamus specialistus, išties reikalingus rinkoje“, – sakė G. Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi