Verslas

2020.07.14 16:40

Šapoka apie kitų metų biudžetą: pateiksime saugų variantą, bet nereikėtų atmesti ir prastesnių scenarijų

Lukas Blekaitis, ELTA2020.07.14 16:40

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad formuojant kitų metų biudžetą reikės atsižvelgti į tai, kad dalis išlaidų bus finansuojamos skolintomis lėšomis. Būtent dėl to, anot ministro, biudžetas turės būti atsargus.

„Ateinančių metų biudžetas yra formuojamas, Vyriausybėje galutinis projektas nėra aptartas. Biudžetas bus tikrai ypatingas, nes ji formuojame didelio neapibrėžtumo sąlygomis. Tiek šiemet, tiek ateinančiais metais valstybės pajamos yra susitraukusios, todėl dalis išlaidų bus finansuojama skolintomis lėšomis. Turime būti labai atsargūs, leisdami lėšas. Skolas bet kuriuo atveju reikės grąžinti“, – žurnalistams Prezidentūroje teigė V. Šapoka.

„Rudenį tikrai pateiksime saugų biudžetą“, – pridūrė ministras.

Anot jo, dėl neapibrėžtumo svarstomi įvairūs biudžeto scenarijai.

„Nežinome, nei kiek laiko tęsis pandemija, nei kiek laiko tęsis ekonomikos nuosmukis. Šiuo metu svarstomi įvairūs scenarijai, nereikėtų atmesti ir prastesnių scenarijų. Savo vertinimus pateiksime rudenį“, – sakė V. Šapoka.
Ministras taip pat nedetalizavo, ar kitais metais galima bus sulaukti socialinių išmokų didėjimo.

„Visai neseniai Finansų ministerija pateikė prognozes, kad šiemet ekonomikos nuosmukis sieks apie 7 proc. Tai bazinis scenarijus, bet neatmeskime, kad bus prastesnis scenarijus. Lietuvos ekonomika sugrįš į praėjusių metų lygį tik 2022 metais, todėl bet kokių išlaidų didinimas turi būti labai pasvertas, nes nemaža dalimi tai bus finansuojama iš skolintų lėšų“, – teigė V. Šapoka.

Sinkevičius: socialinės išmokos senjorams ir vaikams turėtų išlikti arba didėti

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sako, kad kitais metais socialinės išmokos neturėtų mažėti.
„Tikėtis galima visko, bet visada reikia pasižiūrėti, kas yra mūsų piniginėje ir ką galima padaryti. Tikimės, kad socialinė situacija neturėtų blogėti. Priešingai, finansine prasme tiek socialinės išmokos senjorams, tiek vaikams turėtų išlikti arba didėti, bent jau būti indeksuojamos, kaip numatyta įstatyme“, – žurnalistams sakė R. Sinkevičius.
Jis teigė matantis didelį optimizmą.

„Tikimės, kad antros viruso bangos nebus, bet aplink pasaulis rodo kitą realybę. Kitų metų ekonomikos prieaugis bus mažesnis nei ekonomikos nuosmukis. Tai labai didelio optimizmo kaip ir nėra, bet kelerių metų perspektyvoje grįšime ir viršysime tą pasiektą lygį, kurį ekonomika turėjo 2019 metų pabaigoje“, – teigė ministras.

Kitų metų biudžeto projektas turėtų būti pateiktas rudenį.