Verslas

2020.07.14 16:02

Neapsikentę mažinamų tarifų, Vilniuje streikuos „Bolt Food“ kurjeriai

LRT.lt2020.07.14 16:02

Trečiadienį, liepos 15 d., nuo 11 iki 15 valandos dalis vilniečių gali likti be dienos pietų. Dėl esą vienašališkai sumažintų tarifų tuo metu streikuos apie 80 „Bolt Food“ kurjerių, teigiama iniciatorių pranešime.

„Kantrybės taurę perpildė pirmadienio rytą 8.37 val. gauta žinutė, kad maisto pristatymo kompanija nuo 9 val. keičia bazinius įkainius. Vietoj 3 eurų už pristatymą, kurjeriai nuo šiol gauna po 2,8 euro“, – pranešime cituojami organizatoriai.

„Kompanija 20 centų pakėlė įkainius piko ir nakties metu, bet dabar, vasarą, pasibaigus karantinui, kai miestas pustuštis, tokie „pakėlimai“ – kosmetiniai. Jau per šias porą dienų paskaičiavau, kad pokyčiai man atsieis apie 5 eurus per dieną, tad per mėnesį prarasiu daugiau nei 100 eurų“, – teigia maistą Vilniuje vežiojantis Albertas Bandero.

„Bolt Food“ kurjeriai keturias valandas nepriiminės užsakymų ir nuo 11 val. rinksis taikiam piketui Katedros aikštėje. Pasak jų, sumažinti įkainiai – ne vienintelė maisto vežėjų problema.

„Nuo karantino pradžios „Bolt Food“ Vilniuje kas dvi savaites į darbą priiminėja naujus darbuotojus. Taip mažiau užsakymų tenka ir seniau dirbantiems, ir naujai įdarbintiems kurjeriams. Be to, prasiplėtus maisto pristatymo geografijai, pasunkėjo dviračiais važinėjančių kurjerių darbo sąlygos“, – teigia streiko iniciatoriai.

Kaip rašoma pranešime, su individualios veiklos pažymėjimais įdarbintiems darbuotojams, kurių didelė dalis yra ne Lietuvos piliečiai, itin sunku ginti savo teises.

„Tuo ir naudojasi maisto pristatymo kompanijos“, – situaciją pranešime komentavo kurjerius palaikančios „Gegužės 1-osios“ profesinės sąjungos atstovas Vuk Vukotič.

Pagrindiniai streikuojančiųjų reikalavimai „Bolt Food“ – atstatyti 3 eurų bazinį pristatymo įkainį, vykdyti atsakingesnę įdarbinimo politiką ir esą „gerbti patyrusius kurjerius“.

„Kompanijai nesutikus pradėti derybų, kurjeriai žada kartoti ir ilginti streikus. Baziniai įkainiai buvo sumažinti tik Vilniuje dirbantiems „Bolt Food“ maisto vežėjams“, – pabrėžiama pranešime.

Įmonės atstovai: tarifus padidinome

Įmonės „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius LRT.lt atsiųstame komentare rašo, kad bazinį „Bolt Food“ kurjerių paslaugos teikimo tarifą įmonė sumažino nuo 3 iki 2,8 euro, o įkainį piko metu padidino nuo 3,5 iki 3,7 euro.

„Tai reiškia, kad kurjerių vidutinis valandinis darbo užmokestis ne mažės, o atvirkščiai – didės. Šiuos pokyčius įvedėme siekdami užtikrinti optimalų paslaugų teikimą, ypač piko metu, taip pat užtikrinti geras ir konkurencingas pajamas visiems mūsų platformoje dirbantiems kurjeriams – nuo šiol jie gali uždirbti daugiau, nei iki tol“, – pabrėžia A. Pacevičius.

Anot jo, maistą užsakantys klientai šių pokyčių nepajaus – paslauga jiems kainuos lygiai tiek pat, kaip ir iki šiol.

„Augant užsakymų skaičiui ir siekiant užtikrinti efektyvų paslaugų teikimą, nuolat plečiame kurjerių tinklą. Įvestos, naujovės, tikėtina, padidins kurjerių pajėgas piko metu, tada, kai jų paslaugų labiausiai reikia klientams“, – mano „Bolt“ vadovas Lietuvoje bei priduria, kad apie planuojamą piketą sužinojo tik iš žiniasklaidos, o niekas iš kurjerių su įmonės atstovais tiesiogiai nesusisiekė.