Naujienų srautas

Verslas2015.11.15 16:35

VRM siūlo į šalį lengviau įleisti užsieniečius, kurie ketina užsiimti technologijų verslu

BNS 2015.11.15 16:35

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo įstatymu numatyti pagrindą leisti laikinai gyventi šalyje užsieniečiui, kuris ketina užsiimti veikla, susijusia su naujų technologijų ar kitų Lietuvos ūkio ir socialinei plėtrai reikšmingų naujovių diegimu.

Leidimas užsieniečiui laikinai gyventi Lietuvoje būtų išduotas, jeigu Ūkio ministerija patvirtintų, kad planuojamas kurti verslas atitinka reikalavimą.

Be to, siūloma numatyti, kad užsieniečio prašymas išduoti leidimą laikinai gyventi minėtu pagrindu būtų nagrinėjamas greičiau – iki dviejų mėnesių bendra tvarka.

Užsienietis privalėtų informuoti Ūkio ministeriją apie įmonės steigimą ir jos veiklą, o šio įpareigojimo neįvykdžius ar nustačius, jog įmonė iš tikrųjų nėra įsteigta, užsienietis nėra įmonės dalyvis arba tai yra fiktyvi įmonė, užsieniečiui išduotas leidimas būtų panaikintas.

Užsieniečiui siūloma išduoti metus galiojantį leidimą laikinai gyventi, kuris galėtų būti pratęstas dar metams vieną kartą. Praėjus dvejiems užsieniečio veiklos metams, leidimas laikinai gyventi šiam užsieniečiui galėtų būti išduotas tik tokiu atveju, jeigu į įmonę, kurios dalyviu jis yra, būtų investuota užsieniečio lėšų ir įmonėje būtų įsteigta darbo vietų.

Tačiau taip pat siūloma nustatyti leidimo laikinai gyventi išdavimo sąlygas užsieniečiams stambių įmonių vadovams, kurie nėra investavę į įmonę savo lėšų. Siūloma nustatyti reikalavimus, kad tokių asmenų nuosavo turto vertė turėtų sudaryti ne mažiau kaip 260 tūkst. eurų, jo įmonėje turėtų būti įsteigtos ne mažiau kaip penkios darbo vietos, o darbuotojų darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei vidutinė šalies alga.

Šiems užsieniečiams įmonių vadovams siūloma taikyti palankesnes atvykimo sąlygas – leisti kartu atvykti šeimos nariams ir jų prašymus išduoti leidimą laikinai gyventi nagrinėti per du mėnesius.

Taip pat VRM siūlo įtvirtinti palankesnes nuostatas Lietuvoje dirbantiems ar norintiems dirbti užsieniečiams ir suteikti platesnes darbo galimybes užsieniečiams studentams

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi