Verslas

2020.07.13 13:59

Neringos meras apie pusdienį be elektros: padejavimų buvo

elektros tiekimas atnaujinamas, atnaujinta 15.04
Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.07.13 13:59

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis sako, kad gyvenimas dėl pirmadienį pusdieniui išjungtos elektros nesustojo, tačiau padejavimų būta. ESO praneša, kad elektros tiekiams pamažu nuo 14 val. atnaujinamas

„Negirdėjau, kad kas nors kur nors sutriktų. Nuostolius – turbūt ištirpusius ledus – paskui skaičiuosime, jeigu tokių bus, o dabar viskas gerai, viskas ramu“, – pirmadienį vidurdienį BNS sakė D. Jasaitis.

Jo teigimu, kai kurie žmonės skundėsi dėl esamos situacijos, tačiau rimtesnių skundų nebuvo, nesiskundė ir besiilsintys turistai.

„Žodinių nusiskundimų, padejavimų buvo, bet oficialių skundų dar nemačiau“, – teigė Neringos meras.

„Turistai dar nesiskundė – jiems turbūt romantika, turbūt įdomu, galbūt net nejaučia – valgėme pietus, tai kavinės veikia, generatoriai burzgia“, – sakė jis.

D. Jasaitis taip pat pridūrė, kad sėkmingai dirba ir savivaldybei pavaldžios įstaigos.

„Vanduo iš krano bėga, tai reiškia, kad vandentiekis veikia, pirminės sveikatos priežiūros centre buvau ryte, viskas dirba, savivaldybė dirba“, – kalbėjo D. Jasaitis.

Jis tikisi, kad elektrą pavyks įjungti greičiau nei planuota, tačiau tuo pačiu teigė, kad prie tokių elektros išjungimų neringiškiai yra pripratę.

Dėl elektros tinklo remonto elektra Kuršių nerijoje išjungta dešimčiai valandų – nuo šeštos ryto iki ketvirtos vakaro.

Gyvybiškai svarbioms Neringos miesto institucijoms elektros energijos tiekimas užtikrinamas pasitelkiant elektros generatorius: pagalbos ir sveikatos priežiūros institucijoms, vandentiekio ir nuotekų valyklai ir kitoms.

Kuršių nerijoje „Energijos skirstymo operatorius“ tiekia ir skirsto elektrą daugiau nei 3 tūkst. klientų.

ESO praneša, kad nuo 6 val. buvo atjungtos Klaipėdoje esanti Marių ir Kuršių Nerijoje esanti Juodkrantės transformatorių pastotės. Nors darbus planuota baigti iki 16 val., rangovui viską atlikus sėkmingai, elektros tiekimas Kuršių nerijai pamažu atnaujinamas jau nuo 14 val.

Vykdant būtinus ir iš anksto planuotus darbus, atnaujinti Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimai. Nuo šiol elektros energija perdavimo tinklu virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos „Litgrid“ elektros linija, o toliau ESO elektros skirstymo tinklu, vartotojus pasieks patikimai ir sklandžiai.