Verslas

2013.02.14 10:35

Prasideda sėklų pirkimo sezonas, dalis jų keliauja į užsienį

Zinaida Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Panorama“2013.02.14 10:35

Nors dar žiema, pirkėjai jau suka į sėklų parduotuves. Esą pats laikas pradėti jas barstyti į vazonėlius. Lietuviškos sėklos taip pat jau keliauja į užsienį, kur lietuviai sodina savo daržus.

Nors dar žiema, pirkėjai jau suka į sėklų parduotuves. Esą pats laikas pradėti jas barstyti į vazonėlius. Lietuviškos sėklos taip pat jau keliauja į užsienį, kur lietuviai sodina savo daržus.

Nors už lango dar vasaris, sėklų pardavėjai vos spėja dalyti patarimus sodininkams, gėlininkams, daržininkams.

„Namuose  bandysiu susidaiginti, nes vėliau būna brangu pirkti. Sėklos visada pigiau nei daigai“, – sako sėklų parduotuvėje sutikta jauna moteris.

Pardavėjų teigia, kad žmonės jau šluoja paprikų, ankstyvųjų pomidorų, agurkų, žirnių sėklas, o populiariausios – ridikėlių ir salotų.

„Yra 360 daržovių rūšių, o gėlių – 240 rūšių. Prieskonių linija irgi išsiskiria: juos perka ir vazonėliuose augina namuose ant palangės“, – pasakoja „Žaliosios stotelės“ vedėja Asta Ūsaitė.

Sėklos iš Čekijos, Olandijos, Prancūzijos, Italijos esą pritaikytos Lietuvos klimatui, tačiau labiausiai perkamos yra tos, apie kurias, kaip geriausias, sodininkai pasakoja vieni kitiems.

Prekybininkai sako, kad kainos liko tokios pat kaip ir pernai – nuo pusės iki trylikos litų. Bet dalis pirkėjų ieško nukainotų sėklų arba pasikliauja pernykštėmis.

Nemažai sėklų, anot prekybininkų, lietuviai išsiveža į  užsienį.

„Perka ir siunčia į užsienį, netgi patys vežasi. Perka prieskoninių sėklų, bando jau pomidorus, agurkus – tai, ką tuose kraštuose, kur jie gyvena, nėra įprasta pasisėt“, – sako pardavėja Rasa Ucinavičienė.

Pastebima, kad žmonės ieško chemiškai neapdorotų sėklų, nes nori valgyti savo išaugintas ekologiškas daržoves. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt