Naujienų srautas

Verslas2015.11.11 16:16

Vokietijos ekonomikos patarėjai: ECB politika kelia grėsmę finansų stabilumui

ELTA 2015.11.11 16:16

Vokietijos vyriausybės ekonomikos patarėjų kolegija trečiadienį perspėjo, kad Europos centrinio banko (ECB) vykdoma žemų palūkanų norma politika kelia dideles rizikas finansiniam stabilumui, o ateityje – ir bankų bei gyvybės draudikų kreditiniam pajėgumui, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.  

Kolegija, kurią sudaro penki nariai, savo metinėje ataskaitoje apie Vokietijos ekonomikos būklę prognozuoja 1,7 proc. šalies prieaugį šiais metais, ir 1,6 proc. – 2016 metais.

Ekspertai pavadino išlaidas, susijusias su pabėgėlių krize, „įvykdomomis“, prognozuodami, kad papildomos valstybės išlaidos dėl šios krizės šiais metais gali siekti iki 8,3 mlrd. eurų, o kitais metais – iki 14,3 mlrd. eurų.

Tačiau kolegija neįprastai griežtai sukritikavo ECB politiką, teigdama, kad ši priežiūros institucija sudaro sąlygas, keliančias „dideles rizikas finansiniam stabilumui“.

„Jeigu žemos palūkanų normos išliks artimiausiais metais, o pajamingumo kreivė išliks ties tuo pačiu lygiu, vidutinėje perspektyvoje iškils grėsmė bankų ir gyvybės draudikų kreditiniam pajėgumui, – pastebi ekspertai ataskaitoje. – ECB neatsižvelgia į rizikas, gresiančias finansiniam stabilumui, priimdamas monetarinės-kreditavimo politikos sprendimus“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi