Verslas

2020.06.30 14:01

Veryga leidimą prekiauti silpnuoju alkoholiu paplūdimuose vertina neigiamai: jam ten – ne vieta

Paulina Levickytė, ELTA2020.06.30 14:01

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neigiamai vertina antradienį Seimo priimtą siūlymą sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu paplūdimiuose bei lauko kavinėse.

„Blogai vertinu, manau, kad alkoholiui ten – ne vieta. Aš esu tai ne kartą sakęs. Tenka tik apgailestauti, kad yra blaškomasi. Ne tik mano supratimu, bet ir tarptautinių organizacijų raštiškais patikinimais, Lietuva tinkamai elgiasi priimdama tokius sprendimus. Galų gale ir visuomenės apklausos parodė, kad visuomenė gerai juos vertina. Na bet artėja rinkimai. Aš manau, kad atsiranda noro pataikauti tam tikra prasme visuomenei. Žinoma, kaip demokratiškos šalies politikai, kiekvienas galime turėti ir reikšti savo nuomonę iri balsuoti laisvai. Bet aš vertinu neigiamai tokius sprendimus“, – teigė jis.

Antradienį Seimas pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose. Nuo rugpjūčio mėnesio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose ir lauko kavinėse.

Už Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 2 ir susilaikė 2.

„Netikėta. Pavyko atšaukti nelogišką ir neproporcingą draudimą. Laikinose lauko kavinėse ir paplūdimiuose bus galima atsakingai ir protingai išgerti vyno taurę ar alaus bokalą. Savivaldybės galės dėl to spręsti pačios. Gera žinia smulkiam verslui, turizmui, savivaldai ir visiems laisviems ir atsakingiems žmonėms“, – savo feisbuko paskyroje teigė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Draudimas prekiauti daugiau nei 15 laipsnių alkoholiu galios ir toliau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt