Verslas

2020.06.29 09:07

Rudzkis: poreikio steigti valstybinį banką nematau

Malvina Baužytė, ELTA2020.06.29 09:07

Ekonomistas prof. Rimantas Rudzkis sako nematąs poreikio Lietuvoje steigti valstybinį banką.

„Atvirai pasakius, poreikio steigti valstybinį banką nematau. Pirma, pas mus veikia keli skandinavų bankai, o skandinavų bankai yra, ko gero, patikimiausi Europoje. Jie laikosi labai konservatyvios politikos, yra tikrai nerizikingi, todėl žmonėms ir verslui yra drąsu šituose bankuose laikyti indėlius. (...) Be to, bankui yra labai svarbu turėti aukštą tarptautinį reitingą, o skandinavų bankai ir turi aukštus tarptautinius reitingus, tai reiškia, kad jie pigiai gali persiskolinti, kas vėl labai mažina jų riziką“, – pirmadienį „Žinių radijui“ sakė R. Rudzkis.

Seimas penktadienį priėmė nutarimą steigti Valstybinį plėtros banką. „Už“ balsavo 67 Seimo nariai, „prieš“ buvo 14, susilaikė 13 parlamentarų.

Nutarimu Vyriausybė įpareigojama pradėti konsultacijas su Europos Komisijos Europos struktūrinių reformų paramos direktoratu (DG REFORM) dėl techninės pagalbos Valstybinio plėtros banko steigimo klausimais ir svarstyti dėl galimybės valstybei dalyvauti kredito įstaigų kapitale.

Anot projekto rengėjų, Lietuvoje veikiančių bei garantijas teikiančių agentūrų pagrindu gali būti steigiamas Valstybinis plėtros bankas, kuris galėtų siekti bankinės licencijos ir būtų prižiūrimas Lietuvos banko.