Naujienų srautas

Verslas2015.11.10 20:19

Seimas apsisprendė dėl alkoholio pardavinėjimo degalinėse

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.10 20:19

Seimas nusprendė pritarti Sveikatos reikalų komiteto išvadai atmesti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, kuria buvo siūloma iki 2019 metų leisti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais veiklą stacionariųjų degalinių parduotuvėse. Už siūlymą projektą atmesti balsavo 50 Seimo narių, prieš – 9, susilaikė 16 parlamentarų.

Šiuo metu Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtinta, kad prekyba alkoholiniais gėrimais stacionariosiose degalinėse bus draudžiama nuo 2016 m. sausio 1 d.

Projekto iniciatoriai tvirtino, kad siūlomas pereinamasis laikotarpis yra reikalingas, nes būtina parengti ir patvirtinti teisės aktus, kurie nepažeis mažmeninės prekybos lygiavertiškumo, vienodų mažmeninės prekybos alkoholiu konkurencijos sąlygų, efektyviau bus kovojama mažinant alkoholio pasiūlą ir vartojimą Lietuvoje.

Sveikatos reikalų komitetas savo išvadoje pažymėjo, kad draudimas vykdyti prekybą alkoholiniais gėrimais stacionariosiose degalinėse buvo priimtas dar 2011 metų pabaigoje, taigi nustatytas 4 metų pereinamasis laikotarpis ūkio subjektams prisitaikyti prie pasikeitusio reguliavimo.

„Ūkio subjektai per šį laikotarpį galėjo tinkamai pasirengti nustatomam draudimui“, – tvirtinama komiteto išvadoje.

Tiesa, komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė teigia abejojanti, ar šis draudimas duos naudos. Pasak D. Mikutienės, šis klausimas kelia abejonių konkurencijos požiūriu, be to, jau dabar degalinėse ar šalia degalinių daug kur veikia parduotuvės.

Degalinių atstovai kritiškai vertina šį draudimą ir tvirtina, kad jiems teks atleisti apie trečdalį darbuotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi