Verslas

2015.11.09 18:47

Spręs problemą, kai pastatai statomi vienai paskirčiai, o parduodami naudoti kitai

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.09 18:47

Aplinkos ministerija ieško būdų, kaip spręsti nekilnojamojo turto rinkoje dažnėjančią problemą, kai statomi pastatai vienai paskirčiai, bet parduodami naudoti kitai, pavyzdžiui, administracinės ar viešbučio tipo patalpos parduodamos kaip gyvenamosios.

Pasak ministerijos atstovo, tokie piktnaudžiavimo atvejai bus viešinami, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija turės atidžiau stebėti pastatų reklamines iškabas, ar jos nėra klaidinančios, bus inicijuojami Civilinio kodekso pakeitimai.

„Kalbėsime su notarais, su teisininkais ir skleisime žinią, kad pirkti patalpas, kurios bus naudojamos ne pagal paskirtį, gali turėti pasekmių dėl to, kad bus negalima deklaruoti gyvenamosios vietos, dėl to, kad mokesčiai gali skirtis. Galvojame apie Civilinio kodekso keitimą, apie tai tarsimės su Notarų rūmais, kad būtų padarytas apribojimas, neleidžiantis įsigyti patalpų, kurios bus naudojamos ne pagal paskirtį“, – sako Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.