Verslas

2015.11.09 13:21

Naftos kainos kyla dėl nesenkančio Kinijos apetito

ELTA 2015.11.09 13:21

Pirmadienio prekybos Azijoje metu naftos kainos kilo, nes duomenys parodė ir toliau nesenkantį Kinijos apetitą žaliavinei naftai. Tiesa, smukęs bendrojo importo lygis skatina nerimą dėl vargu ar artimiausiu metu atsigausiančios antrosios pagal dydį pasaulio ekonomikos. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Sekmadienį Kinijos generalinė muitinės administracija pranešė, kad spalį, lyginant su ankstesniu mėnesiu, žaliavinės naftos importo apimtys sumenko 5,7 proc. Vis dėlto rodiklis 9,4 proc. lenkė tuo paties laikotarpio praėjusiais metais duomenis.

Analitikai nurodo, kad susidaręs šiuo metu naftos kainos nuosmukis suaktyvino žaliavinės naftos importą į Kiniją, nes vietos perdirbėjai naudojasi galimybe padidinti savo rinkos dalį kainai smukus 50 JAV dolerių už barelį. Beje, kilstelėjęs perdirbimo vietos rinkoje aktyvumas reiškia, kad jau perdirbtos produkcijos importuojama mažiau – šis rodiklis per mėnesį sumenko 25 proc., o per metus – 11 procentų.

„Žaliavinės naftos importo apimtis turėti skatinti baigtos statyti naujos nepriklausomų Kinijos žaidėjų saugyklos (...)“, – kalba bendrovės „ANZ Research“ analitikas Daniel Hynesas.

Niujorko žaliavų biržoje gruodžio mėnesio JAV išgaunamos žaliavinės naftos ateities sandorių kaina siekė po 44,67 JAV dolerio už barelį. Londono ICE biržoje gruodžio mėnesio „Brent“ markės naftos ateities sandorių kaina kilstelėjo iki 47,84 JAV dolerio už barelį.