Verslas

2020.06.25 19:28

Vos 21-erių lietuvis jau penkerius metus dirba su „Amazon“: jaunas verslininkas pataria – pirmus metus pelno tikėtis nereikėtų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2020.06.25 19:28

Jis – 21-erių verslininkas, bendradarbiauja su prekybos platforma „Amazon“. Jis keliauja po pasaulį, mezga ryšius, kad jo verslas būtų dar sėkmingesnis. Jis dar būdamas 16 metų įsidarbino tėvų įmonėje, netrukus pats įkūrė savo verslą. „Pelną neretai skaičiuoju tik po pusmečio ar metų atsakingo darbo“, – LRT RADIJUI sako vilnietis Klaidas Šiuipys.

Elektroninės platformos strategas

K. Šiuipys yra įkūręs savo įmonę, kuri daugiausia dirba su platforma „Amazon“. Pasak jo, „Amazon“ yra tarsi 30 „Akropolių“. „Gal net ir daugiau. Tai yra neįtikėtino dydžio prekybos centras, kuriame prekes pardavinėja ne paprasti žmonės, kurie suradę namuose magnetofoną, nusprendžia jį parduoti, bet tuo užsiima verslai. Yra prekiniai ženklai, kaip kad kokioj „Maximoje“. Tik „Amazon“ yra elektroninė platforma, viskas yra internete“, – apie savo verslą pradeda pasakoti K. Šiuipys.


Trumpiau tariant, pasak pašnekovo, yra įmonės, kurios gamina tam tikrus produktus, o jo paties darbas yra tuos produktus kuo patraukliau patalpinti į „Amazon“ platformą, kad juos noriai pirktų pirkėjai. „Mano funkcija yra labiau strateginė – tinkamai sudėlioti detales, kad viskas bendrame vaizde gautųsi idealiai“, – sako pašnekovas. Pasak jo, tam reikalui reikia ir dizainerių, ir rašytojų patarimų, patirties.

Minima elektroninė prekybos platforma jau kuria ir mums įprastas – „gyvas“ – parduotuves. „Jose gali ateiti, pasiimti prekę ir išeiti nesusimokėjęs – tiksli suma bus nuskaičiuota nuo tau priskirtos kreditinės kortelės, – pasakoja K. Šiupys. – Vis dėlto, 99 proc. prekybos vyksta elektroninėje erdvėje.“

Laisvą laiką skyrė darbui

K. Šiuipys tikina, kad pastaruosius keletą metų buvo įpratęs kas savaitę ar bent mėnesį vykti į komandiruotes, tad karantinas buvo tas laikas, kai jaunas verslininkas nežinojo, ką daryti su tiek daug atsiradusio laisvo laiko. Vis dėlto verslus jaunuolis laiko vėjais neleido – ištisas valandas paskyrė savo verslui stiprinti.

„Staiga visi skrydžiai į Kinija, Ameriką ar Europos šalis buvo atšaukti. Reikėjo būti namuose. Namuose buvau uždarytas savo kambaryje. Negalėjau iš jo išeiti, kad nieko daugiau neužkrėsčiau. Taip jau gavosi, kad buvau priverstas sėdėti prie kompiuterio“, – karantino pradžią prisimena pašnekovas.

Taip jau gavosi, kad per parą prie kompiuterio praleisdavau po 16 valandų.

Verslininkas neslepia, kad karantino pradžioje netgi persidirbo, mat buvo įkalintas namuose, o po ranka tebuvo kompiuteris. „Taip jau išėjo, kad per parą prie kompiuterio praleisdavau po 16 valandų, – prisimena K. Šiuipys. – Atsirado iššūkių su mano darbu, tad ir to darbo padaugėjo.“

Anot pašnekovo, karantinas parodė, kad gyvi susitikimai nėra būtini: „Taupant laiką, viską galima aptarti per „Zoom“ ar „Skype“. Įvairios konferencijos yra nukeltos į rudenį arba vyksta nuotoliniu būdu.“

Penkerius metus su „Amazon“ dirbantis jaunas verslininkas teigia besikoncentruojantis į dvi sritis: „Viena yra konsultacinė, o kita yra paskyrų administravimo sritis. Aš ir pats su partneriais prekiauju toje platformoje, turiu kelis skirtingus partnerius ir įmones, kurioms administruoju paskyras. Turime tikrai gerų ir įdomių projektų. Ten ir yra mano pagrindinis darbas“, – sako K. Šiuipys.

Lietuvos verslai dažniau sutaupyti bando nekeldami atlyginimų darbuotojams

Jaunas verslininkas tikina, kad greito pelno tokiame versle tikėtis tikrai neverta, o bent pusmetį su nauju projektu tenka dirbti laviruojant ties visišku nuliu.

Pusę metų su dideliais projektais dirbame nepelningai. Į reklamą investuojame kaip į akcijas. Vėliau tai atneša mums didelius dividendus.

„Patys pirmi mėnesiai yra investicijos į savo verslą, reklamą, prekes. Reikia rinkti atsiliepimus, didinti savo auditoriją. Pusę metų su dideliais projektais dirbame nepelningai. Į reklamą investuojame kaip į akcijas. Vėliau tai atneša mums didelius dividendus. Galiausiai po pusės metų ar netgi po metų, prasideda pelnas. Tas pelnas dažniausiai atperka visą tą darbą ir investicijas“, – savo verslo formulę atskleidžia pašnekovas.

A. Šiuipys sako daugiausia dirbantis su užsienio įmonėmis, mat lietuviai, neretai, stengiasi sutaupyti nekeldami darbuotojams atlyginimų. „Būna, kad apyvartą per kelis mėnesius padidinu kelis ar keliolika kartų, tačiau didesnio užmokesčio lietuviai mokėti nenori. Užsieniečiai negaili uždirbamo pelno, net atvirkščiai – siūlo mokėti daugiau, kad kuo ilgiau pasilikčiau pas juos“, – tikina verslininkas.

Plačiau apie jauno verslininko užmojus ir siekį, kad jo būsimiems vaikams nereikėtų sukti galvos dėl galimybių studijuoti prestižiniuose pasaulio universitetuose – radijo įraše


Parengė – Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt