Verslas

2015.11.09 11:36

Kauniečio kavos verslas: plantacijos Brazilijoje, oranžerija Lietuvoje ir baristų mokykla

Visoje Lietuvoje yra daugiau nei 100 skirtingų kavos įmonių. Veikia įvairūs kavos barai, rengiamos konferencijos ir degustacijos, vyksta kavos ruošimo, ragavimo ir piešimo ant jos čempionatai.

Jau seniai įprastas ir pomėgis pasiimti kavos išsinešti. Lietuva nėra šalis su senomis kavos tradicijomis, tačiau šio gėrimo mėgėjų skaičius įrodo, kad mūsų šalyje yra savita kavos kultūra.

Kaune įsikūrusi kavos įmonė, kuri kontroliuoja visus įmanomus kavos paruošimo etapus nuo kavamedžių sodinimo Brazilijos plantacijose iki profesionaliai paruošto kavos puodelio restorane.

Kavos rūšys iš daugiau nei dvidešimties skirtingų pasaulio regionų, kavos arbata – kaskara, įvairūs rinkiniai ir žalių neskrudintų kavos pupelių – prieš du dešimtmečius visa tai gaminti tebuvo Gražvydo Vilčinsko svajonė. Tačiau dabar vyras vadovauja Kaune įkurtai kavos įmonei, kurioje rūpinasi galinga skrudinimo įranga, ceche įsikūrusia baristų mokykla, po lietuviška saule augti bandančių kavamedžių oranžerija ir net savo plantacijomis Brazilijoje.

Gražvydas pasakojo, kad verslo pradžioje sunkiausia buvo nugalėti lietuviškus stereotipus apie kavą.

„Norėjome pateikti lietuviui kuo daugiau šviežiai skrudintos kavos, kokybiškos. Pradžioje buvo labai sunku įrodyti, kad ta kava skiriasi, tarkime, nuo esančių lentynoje, nes mūsų kava rūšinė. Niekas nesuprato, kas ta rūšinė kava. Netikėjo, kad Lietuvoje galima paskrudinti“, – pasakojo verslininkas.

Visas pasakojimas – įraše.