Verslas

2015.11.09 11:07

TVF: Persijos įlankos šalys šiemet praras daug

ELTA2015.11.09 11:07

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pareiškė, kad dėl smukusių naftos kainų 2015 metais Persijos įlankos šalių biudžetams trūks 275 mlrd. JAV dolerių. Laikraštis „The Economic Times“ nurodo, kad tokią informaciją Ch. Lagarde pateikė Katare vykusiame Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo tarybos (GCC) posėdyje. Apie tai praneša „Reuters“.

TVF vadovė taip pat pareiškė, kad, fondo prognozėmis, šių šalių BVP augimas šiemet susitrauks iki 3,2 proc., o ateinančiais metais smuks iki 2,7 procento.

„Manome, kad naftos kainos dabartinio lygio išliks dar kelerius ateinančius metus, todėl Persijos įlankos šalys turės atitinkamai suderinti savo biudžetus“, – kalba Ch. Lagarde.

Spalio mėnesio pabaigoje TVF ekspertai prognozavo, kad per penkerius artimiausius metus Saudo Arabija patirs staigų biudžeto deficito kilimą. Anot analitikų, šalies biudžetas subalansuotas gali būti tiek naftos kainai pasiekus 106 JAV dolerius už barelį, o naftai kainuojant 50 JAV dolerių už barelį iždas gali atsilaikyti dar penkerius ateinančius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt