Verslas

2015.11.09 11:55

URM sugriežtinus rekomendacijas, kelionių organizatoriai atšaukia skrydžius į Šarm aš Šeichą

ELTA, LRT.lt, BNS 2015.11.09 11:55

Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Šarm aš Šeicho ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

Po penktadienį URM įvykusio pasitarimo su Valstybės saugumo departamento, Civilinės aviacijos administracijos, Turizmo departamento atstovais, kurio metu pasikeista ir įvertinta turima informacija apie saugumo situaciją Šarm aš Šeicho oro uoste ir galimas priemones Lietuvos piliečių saugumui užtikrinti, URM atnaujino rekomendacijas dėl Lietuvos piliečių kelionių.

URM rekomenduoja nevykti oro transportu į Šarm aš Šeicho oro uostą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus. Keliaujantiems į Egiptą rekomenduojama elgtis atsargiai, vadovautis kelionių organizatorių, vadovų ir viešbučio administracijos nurodymais, pranešė ministerija.

Kelionių organizatoriai reaguoja į URM pranešimą

URM sugriežtinus rekomendacijas dėl kelionių į Šarm aš Šeichą Egipte, „Tez Tour“ ir „Novaturas“ stabdo skrydžius į minėtą Egipto dalį, teigiama bendrovių pranešimuose.

„Atsižvelgiant į sugriežtintas URM rekomendacijas, artimiausi, lapkričio 8 d. ir 11 d. skrydžiai į Šarm aš Šeichą bus nukreipti į Hurgados oro uostą. Skrydžius vykdanti bendrovė „Small Planet Airlines“ imasi visų reikiamų priemonių, kad užtikrintų šio ir kitų skrydžių saugumą“, – skelbia „Tez Tour“.

Šiuo metu Šarm El Šeiche esantys „Tez Tour“ klientai į Lietuvą grįš pagal jų atostogų grafiką artimiausiu metu.   

„Pranešame, kad vertindami situaciją Šarm aš Šeiche, po konsultacijų su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, iki  lapkričio 11 dienos nutraukiame suplanuotus skrydžius į Šarm aš Šeichą. Vykdysime tik grįžtamuosius skrydžius – artimiausi skrydžiai Šarm aš Šeichas–Vilnius bus vykdomi pagal grafiką, parskraidinant turistus“, – rašoma „Novaturas“ pranešime.

Kelionių organizatoriai tikina, kad Lietuvos poilsiautojams bus pasiūlytos kelionių alternatyvos.

Perskraidins iki kitos savaitės vidurio

Visus ten esančius Lietuvos turistus bendrovė „Small Planet Airlines“ parskraidins iki lapkričio 11 dienos.

Toks sprendimas priimtas, vykstant tyrimui dėl aviakatastrofos, kai praeitą savaitę sudužo iš šio kurorto pakilęs Rusijos lėktuvas. Vakaruose įtariama, kad lėktuve buvo susprogdinta bomba.

Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ Marketingo departamento vadovas Simonas Bartkus BNS sakė, kad sekmadienį bendrovė parskraidins 180 žmonių – „Novatoro“ ir „Tez Tour“ klientų. Pastarųjų atstovai BNS teigė, kad likusieji bus parskraidinti, kaip ir planuota, kitą trečiadienį.

„Jau viskas sudėliota taip, kad ten esančius savo klientus parskraidinsime ir kol kas daugiau keleivių į Šarm aš Šeichą neskraidinsime“, – BNS sakė S. Bartkus. Jo teigimu, „Small Planet Airlines“ skrydžiai į kitą Raudonosios jūros kurortą Egipte Hurgadą neatšaukiami.

„Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė BNS sakė, kad šiuo metu Šarm aš Šeiche yra 203 agentūros turistai, o pasak „Novaturo“ rinkodaros projektų vadovės Dovilės Zapkutės, jos klientų yra 212.

S. Bartkus patvirtino, kad iki sekmadienio „Small Planet Airlines“ darbuotojai užtikrins maksimalų saugumą, turistams bus leidžiama vežtis ir bagažą. Tuo metu kai kurios oro bendrovės savo klientus skraidins tik su rankiniu bagažu.