Verslas

2013.02.13 09:58

A. Butkevičius: Lenkijoje skalūnų dujų ieškoma netgi gražiausiose vietovėse

ELTA2013.02.13 09:58

Lenkijoje skalūnų dujų žvalgybos nesibaiminama taip, kaip Lietuvoje, ir ten skalūnų dujų ieškoma intensyviai, sako iš vizito Lenkijoje grįžęs Premjeras Algirdas Butkevičius.

Lenkijoje skalūnų dujų žvalgybos nesibaiminama taip, kaip Lietuvoje, ir ten skalūnų dujų ieškoma intensyviai, sako iš vizito Lenkijoje grįžęs Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Lenkijoje netgi pačiose gražiausiose vietovėse yra atliekami gręžiniai, daromi žvalgybiniai darbai“, – trečiadienio rytą interviu „Laisvosios bangos“ radijui sakė Premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, lenkai labai sėkmingai viešino informaciją apie skalūnų dujas, ko nepavyko padaryti lietuviams, įrodė gyventojams jų privalumus.

„Lietuvoje padarytos kelios klaidos. Pirmiausia, Lenkija skyrė didžiulį darbą viešinimui. Netgi buvo tam tikros programos paruoštos, pristatytos mokyklose, mokiniams. Buvo susitinkama su bendruomene, kalbama, bendruomenės nariai netgi patys kai kur buvo suinteresuoti, kad sklypuose, kuriuos jie galėtų parduoti, arba po to, jei prasidės darbai, įsidarbinti, būtų atliekami tie darbai“, – aiškino A. Butkevičius.

Premjeras sakė su Lenkijos Ministru Pirmininku Donaldu Tusku kalbėjęs apie tai, kad skalūnų dujos galėtų būti alternatyva „Gazprom“ tiekiamoms dujoms.

„Tada būtų galima diktuoti kainas „Gazprom“, kuris tiekia dujas kaip monopolistas. Suradus tas dujas, jeigu jų būtų Lietuvoje, tai būtų paspirtis vykdyti kitokią kainų politiką, apmokant už dujas“, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Antradienį A. Butkevičius vyko pirmojo darbo vizito į Lenkiją.

Lietuvos Vyriausybės vadovas susitiko su Lenkijos Prezidentu Bronislawu Komorowskiu, Ministru Pirmininku D. Tusku.

Premjeras su Lenkijos vadovais aptarė abiem šalims rūpimus ekonomikos bei energetikos klausimus.

Taip pat kalbėta apie projektus „Rail Baltica“, „Via Baltica“ bei elektros jungties „LitPol Link“ projekto eigą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt