Verslas

2013.02.13 11:02

Premjeras: dėl kitų bankų likimo baimintis neverta

ELTA2013.02.13 11:02

Antradienį Lietuvos bankui priėmus sprendimą apriboti Ūkio banko veiklą ir paskirti laikinąjį patikėtinį, Premjeras Algirdas Butkevičius ramina, kad kituose bankuose padėtis gera ir nuogąstauti neverta.

Antradienį Lietuvos bankui priėmus sprendimą apriboti Ūkio banko veiklą ir paskirti laikinąjį patikėtinį, Premjeras Algirdas Butkevičius ramina, kad kituose bankuose padėtis gera ir nuogąstauti neverta.

„Drąsiai ir atsakingai galiu pasakyti, kad tikrai tokios baimės nėra, ir, manau, artimiausiu metu nebus. Niekas negali prognozuoti tolimos ateities, bet šiuo metu tokių grėsmių ir pavojų nėra“, – trečiadienio rytą interviu „Laisvajai bangai“ sakė A. Butkevičius.

Premjeras pabrėžė, kad padėtis Ūkio banke jam nebuvusi staigmena.

„Aišku, staigmena nebuvo. Norėjosi sutvarkyti kai kuriuos finansinius dalykus, pavyzdžiui, dėl tam tikros turto dalies apskaitymo banko balanse ir kai kurių kitų klausimų. Bet paspartino šitą sprendimą priimti paskutiniu metu pono Romanovo padaryti tam tikri pareiškimai, dėl ko rezidentai pradėjo didelėmis sumomis išsiiminėti pinigus iš Ūkio banko“, – sakė A. Butkevičius.

Konkreti schema, kaip bus restruktūrizuotas Ūkio bankas, anot Premjero, dar nėra priimta.

Antradienį, įvertinusi inspektavimo ataskaitą bei kitus priežiūros tikslais surinktus duomenis ir siekdama apsaugoti visuomenės, indėlininkų bei kitų klientų interesus, Lietuvos banko valdyba paskelbė akcinės bendrovės Ūkio banko veiklos apribojimą. Valdybos sprendimu paskirtas banko laikinasis administratorius įpareigotas pasiūlyti sprendimus, kurie leistų užtikrinti įsipareigojimų banko klientams vykdymą, primena ELTA.

Laikinasis administratorius, kuriuo paskirtas buvęs ūkio viceministras Adomas Ąžuolas Audickas, per 6 dienas turės pateikti savo ataskaitą su siūlomais veiklos variantais. A. Ą. Audickui bus mokama 45 tūkst. litų alga, be to, jis galės pasitelkti pagalbininkus.

Laikinai, kol bus nuspręsta dėl Ūkio banko problemų sprendimų būdų, bankas finansinių paslaugų neteiks.

Pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko, sprendimą stabdyti banko veiklą sąlygojo paskolų portfelis – vasario 1 dieną baigus banko inspektavimą, nurodyta, kad papildomų atidėjimų suformuota 800 mln. litų. Be to, penktadienį po pagrindinio banko akcininko Vladimiro Romanovo pareiškimų apie krepšinio klubo „Žalgiris“ situaciją iš banko pradėjo „išeidinėti“ piniginės lėšos, o pirmadienį bankas susidūrė su likvidumo problemomis - likvidumas nebesiekė 29 proc.

„Dar kelios dienos, ir bankas nebūtų turėjęs apskritai lėšų“, – sakė V. Vasiliauskas.

Skaičiuojama, kad šiuo metu draustų indėlių suma siekia 2,6 mlrd. litų.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt