Verslas

2015.11.05 14:38

„Vilniaus energija“ pažeidė įstatymą

LRT.lt2015.11.05 14:38

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad du UAB „Vilniaus energija“ organizuoti elektroninių karšto vandens skaitiklių įrengimo viešieji pirkimai pažeidžia vartotojų interesus ir Viešųjų pirkimų įstatymą, rašoma tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

VPT konstatuoja, kad pirkimų dokumentuose nustatyta reikalavimų visuma leidžia daryti prielaidą, kad pirkimo sąlygos yra pritaikytos vienam konkrečiam tiekėjui ir neužtikrina sąžiningos tiekėjų konkurencijos. Taip pat nustatyta, kad sutarčių kainodara, susijusi su paslaugų teikimu nėra skaidri ir neužtikrina racionalaus lėšų panaudojimo, o šių sutarčių vykdymas gali neigiamai atsiliepti vartotojams.

VPT, atsižvelgdama į nustatytus pažeidimus, įpareigoja perkančiąją organizaciją nutraukti abiejų pirkimų procedūras ir raštu informuoti Tarnybą apie įpareigojimo įvykdymą bei pateikti tai patvirtinančius dokumentus.

VPT patikrino šių metų kovo 3 dieną skelbtus pirkimus „Elektroninių karšto vandens skaitiklių įrengimas/pakeitimas daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose Vilniuje ir apskaitos duomenų surinkimas iš skaitiklių“ ir „Elektroninių karšto vandens skaitiklių įrengimas/pakeitimas daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose ir apskaitos duomenų surinkimas iš skaitiklių“ . Pirkimų bendra vertė yra apie 30 mln. eurų be PVM, o juose pasiūlymus pateikė vienintelis tiekėjas AB „Axis Industries“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.