Verslas

2015.11.05 09:51

Beduinų genčių radikalėjimas gali numarinti Egipto turizmo pramonę

15min.lt 2015.11.05 09:51

Egipto kurortas šalia Raudonosios jūros – Šarm el Šeichas – turi ypač didelę svarbą šalies ekonomikai. Tačiau silpnąja kurorto grandimi pastaruoju metu tampa vietos darbo jėga – beduinai iš šiaurinių Sinajaus rajonų.

Teroristinis pėdsakas Rusijos keleivinio lainerio katastrofoje šeštadienį veda į šį kurortą, iš kurio ir pakilo sudužęs Sibiro laineris.

Kaip rašo Italijos dienraštis „La Stampa“, džiahadistai vis stipriau bando verbuoti vietos beduinų genčių atstovus.

Po katastrofos pasigirdo hipotezė, kad į lėktuvą pateko mirtininkas su sprogstamuoju prietaisu. Įtarimo šešėlis krito ant beduinų genčių, kurios, kaip įtariama, pastaruoju metu yra smarkiai veikiamos islamistinės ideologijos.

Izraelio kovos su džihadistais ekspertas Yossis Melmanas teigė, kad šiaurinės Sinajaus pusiasalio beduinų gentys, simpatizuojančios „Islamo valstybės“ skelbiamoms tiesoms, galėjo įsiskverbti ir į pietines gentis, kurių atstovai dirba vienoje iš paskutinių Egipto turizmo citadelių Šarm el Šeiche.

2014 m. iš turizmo gaunamos Egipto pajamos sudarė 11,3 proc. šalies BVP.

Islamistams įsiskverbus į Egipto turizmo širdį, po Arabų revoliucijos sukelto chaoso dar neatsigavusi šalis smarkiai nukentėtų netekusi milžiniškų turistų iš viso pasaulio srautų.