Verslas

2015.11.05 09:13

Darbo kodeksą Seime supa chaosas

BNS 2015.11.05 09:13

Seimas tebesvarsto birželį vyriausybės pateiktą Darbo kodekso (DK) projektą, kuriame nėra Trišalėje taryboje padarytų pakeitimų, rašo „Lietuvos žinios“.

Profesinių sąjungų atstovai priversti vaikščioti pas atskirus Seimo narius ir prašyti, kad jie registruotų įstatymo pakeitimus, o darbdaviai abejoja, ar bus susidorota su užduotimi, nes tenka dirbti su bent keturiais skirtingais Darbo kodekso projekto variantais.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovas Trišalėje taryboje Gediminas Rainys teigė, kad šiuo metu galima kalbėti apie bent keturis kodekso variantus: mokslininkų grupės pateiktą vyriausybei, po derinimų su ministerijomis vyriausybės pateiktą Seimui, aprobuotą Trišalėje taryboje ir galiausiai – variantą su Seimo Teisės departamento ir kitomis pastabomis.

G. Rainys Seimo nariams siūlytų kaip pagrindinį DK projektą laikyti tą, dėl kurio sutarė Trišalė taryba, tačiau tai – jau pačių parlamentarų reikalas.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė socialdemokrate Kristina Miškinienė sakė, kad Darbo kodekso projektui yra apie 200 puslapių siūlymų.