Verslas

2015.11.05 00:19

Šilutėje atidaryta žuvų augintojų mokykla

Šilutės rajone atidarytas Žuvininkystės praktinio mokymo centras, rengsiantis profesionalius žuvų augintojus. Tai – vienintelė tokia vieta Baltijos šalyse.

Žuvų veisimo ir auginimo fermos, perdirbimo cechas, žuvininkystės techninio aptarnavimo centras. Visa tai – Šilutės žemės ūkio mokykloje ir viskas skirta mokymui. Centras nusipirko moderniausią įrangą, su kuria moksleiviai galės praktikuotis, veisdami ir augindami šiltavandenių ir šaltavandenių keturių rūšių žuvis. Mat žuvininkystė be praktikos – neįsivaizduojama.

„Būna, žuvis apserga, reikia taikyti gydymą antibiotikais. Tai labai svarbu stebėti kiekvieną dieną, tik atėjus į cechą – žuvys yra apžiūrimos, stebima jų elgseną, pagal kurią galima spręsti, kad kažkas su žuvimi negerai, žiūrima, kaip ji maitinasi, įvertinami visi vandens parametrai“, – pasakojo Šilutės žemės ūkio mokyklos moksleivis Ričardas Stonkus.

Įstaigos vadovų teigimu, įkurti tokį praktinio mokymo centrą sumanyta, siekiant šalyje atgaivinti akvakultūrą ir žuvininkystę, kuri, palyginti su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje gerokai atsilieka. Lenkia esą tik Estiją ir Latviją.

„Mūsų akvakultūros ūkis gamina apie 4 tūkst. tonų produkto, o perdirbimo pramonė – 96 tūkst. tonų. Iš kur tas produktas atsiranda? Tai yra įvežtinis produktas, tad kad mes mažintume įvežtinį produktą, turime skatinti tiek ir mokydami, ir mokymosi procesą akcentuoti“, – teigė Šilutės žemės ūkio mokyklos žuvininkystės dalykų mokytojas Jonas Dyglys.

Tikimasi, kad čia parengti specialistai ne tik atitiks darbdavių reikalavimus ir dirbs jau esančiose įmonėse, bet ir patys kurs savas.

„Iki šiol poreikis šitų specialistų buvo labai didelis, bet Lietuvoje niekas jų nerengė. Manome, kad esame pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje, kurie pradėjome ruošti žuvininkystės ir akvakultūros specialistus“, – džiaugėsi Šilutės žemės ūkio mokyklos Technologijų skyriaus vedėja Vilma Grigonienė.

Centre galima išmokti ir laivavedystės vidaus vandenyse. Pirmiesiems įgūdžiams įgyti nusipirktas kateris ir simuliatorius.

Žuvininkystės praktinio mokymo centras ir moderni įranga kainavo per tris milijonus eurų.