Verslas

2020.06.09 16:30

Prie Latvijos ambasados – raginimas kaimynams solidarizuotis su Lietuva Astravo AE klausimu

LRT.lt2020.06.09 16:30

Dalis Lietuvos politikų antradienį surengė piketą prie Latvijos ambasados, kurio tikslas – paraginti kaimynę solidarizuotis su Lietuva ir paremti bendrą Baltijos šalių siekį nepirkti baltarusiškos elektros iš Astravo atominės elektrinės.

Pikete dalyvavę Seimo konservatoriai ir europarlamentaras Petras Auštrevičius įteikė kreipimąsi Latvijos parlamentarams.

Latvijos Vyriausybė neatsisako pirkti Baltarusiškos elektros, bet spręs, kaip organizuoti prekybą su trečiosiomis šalimis, kai atsisakanti ją pirkti Lietuva uždarys prekybą su Baltarusija.

Sąjūdžio prieš Astravo Atominę elektrinę atstovai sako, kad toks susitarimas nepadeda stabdyti Astravo Elektrinės projekto, be to, Latvijos tiekėjai baltarusišką elektrą esą galės parduoti ir Lietuvos vartotojams.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad Lietuva sieks padaryti viską, jog šioje elektrinėje pagaminta energija nepatektų į Lietuvą, bet sako, kad dėl šio klausimo kaimynams „rankų nelaužys“.

„Tikiuosi, kad tai bus padaryta. Laužyti rankas partneriams, kaimynams – tikrai ne tas kelias, nors kai kas bando siūlyti, kad mes turėtume tai daryti“, – pridūrė jis.

Pasak premjero, kalbant apie energetikos sektorių, esminiu tikslu lieka iki 2025 metų sinchronizuoti Lietuvos elektros tinklus su kontinentine Europa.

„Dėl Astravo Vyriausybės tikslas buvo paprastas ir esminis – padaryti viską, kad 2025 metais būtų baigtas darbas, kurį privalėjo padaryti ankstesnės Vyriausybės, tai yra mes turime sinchronizuotis ir tapti kontinentinės Europos elektros tinklo dalimi“, – sakė S. Skvernelis.