Verslas

2015.11.04 21:38

Bus griežtinamas maisto papildų pardavimas

Salomėja Pranaitienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.04 21:38

Maisto ir veterinarijos tarnyba, kontroliuojanti, kad rinkoje būtų saugūs maisto papildai, nustato nemažai pažeidimų. Tarnyba ketina nuo kitų metų sugriežtinti Maisto papildų registravimo tvarką. Dabar vaistinės, parduotuvės ir platintojai internetu siūlo daugiau nei 10 tūkstančių pavadinimų maisto papildų. 

Pasak stambiausio vaistinių tinklo atstovės, 2015 metais, palyginti su pernai, maisto papildų pardavimai padidėjo 3 procentais.

„Populiariausi maisto papildai yra skirti širdžiai, imunitetui, sąnariams stiprinti. Jie atskirti nuo vaistinių preparatų ir vienoje lentynoje negali būti. Greta – vaistai. Jeigu tai yra vaistas, tai jis turi tokiu būti, jei maisto papildas, tai – papildas“, – sakė vaistininkė Asta Trumpienė.

Maisto ir veterinarijos tarnyba, kontroliuojanti, kad į rinką patektų saugūs papildai, nustato nemažai pažeidimų. Dalis papildų, nors ir nedidelė, būna net kenksmingi sveikatai – juose aptinkama ES draudžiamų medžiagų. Pernai tokių preparatų buvo 20, o šiemet – 10.

Pasak inspektorių daugiausia pažeidimų užfiksuojama dėl ženklinimo ir reklamos: maisto papildai priskirti maisto produktams, tad reikalaujama, kad ant pakuočių nebūtų užrašų apie šių medžiagų gydomąjį poveikį. Verslas bando apeiti šiuos reikalavimus ir už tai sulaukia ne mažesnės nei 500 eurų baudos.

Maisto ir Veterinarijos Tarnyba ketina nuo kitų metų sugriežtinti  Maisto papildų registravimo tvarką. Taip tikimasi apsaugoti vartotojus.

Lietuvoje maisto papildų platintojų yra šimtai, o 17 stambiųjų įmonių susijungė į Maisto papildų gamintojų asociaciją. Ji sutinka, kad reikia tobulinti tvarką ir svarsto maisto ir veterinarijos tarnybos dokumento projektą dėl registravimo tvarkos sugriežtinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt