Verslas

2020.06.07 09:18

Šalies savivaldybės nesurenka milijonų eurų mokesčių – planuoja skolintis iš valstybės

Saulenė Pečiulytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.06.07 09:18

Savivaldybių asociacijos prezidentas teigia, kad per karantiną ne visoms savivaldybėms pavyksta surinkti planuotus mokesčius. Norėdamos padengti išlaidas, savivaldybės planuoja skolintis iš valstybės. 

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad sostinė pasinaudojo Finansų ministerijos likvidumo paskola, tačiau pritrūkus lėšų skolintųsi papildomai.

„Kol kas atsilikimas nėra didelis. Mes esam pasiėmę trumpalaikę paskolą ir planuojam panaudoti, jeigu bus tų likvidumo problemų, o šiaip visi projektai nestovi ir mes su jais dirbame“, – teigia P. Poderskis.

Kauno miesto savivaldybės atstovas Tadas Metelionis sako, kad nuo sausio surinkta apie 4 milijonus eurų mažiau pajamų.

„Kol kas šiandien neketiname artimiausiu metu teikti papildomų paraiškų skolinimuisi. Praeitą mėnesį atsisakėme beveik 5 milijonų eurų vertės nebūtinų veiklų – renginiai įvairūs, komandiruotės“, – sako T. Metelionis.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovė Kristina Petraitienė teigia, kad savivaldybėje dar yra finansinių resursų.

„Žiūrėdami į sausio–balandžio mėnesius matome, kad pajamos iš mokesčių skiriasi nuo plano. Surinkta mažiau. Didžiausias nukrypimas ir atotrūkis yra gyventojų pajamų mokesčio“, – LRT RADIJUI sako K. Petraitienė.

Savivaldybių asociacija skaičiuoja, kad savivaldos išlaidos kovai su koronavirusu turėtų viršyti 30 milijonų eurų, tačiau dar neaišku, ar centrinė valdžia kompensuos viską.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt