Verslas

2015.11.04 02:08

Deramasi su lietuvių jūreivius pagrobusiais piratais

BNS2015.11.04 02:08

Su lietuvių jūrininkus prie Nigerijos krantų pagrobusiais piratais vyksta derybos, BNS patvirtino Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. Pasak jo, deramasi jau apie savaitę.  

„Vyksta derybos – pagrobti jūreiviai yra gyvi ir sveiki. Mes tikimės, kad jie greitai bus išlaisvinti. Apie jūreivių konkrečią būklę kol kas neturime informacijos – derybas veda laivo savininkų atstovai. Jos gana sudėtingos“, – sakė R. Vaitkus.

Jis taip pat patvirtino, kad jūrininkų artimieji apie tai informuoti, bet sakė negalintis pateikti daugiau su derybomis susijusių detalių.

Rusijos įmonei priklausantis laivas „Solarte“, plukdantis šaldytą žuvį tarp Nigerijos ir Las Palmo Kanarų salose, buvo užpultas spalio viduryje, Nigerijos Port Harkorto uosto prieigose. Iš laivo buvo pagrobti bei nežinoma kryptimi išgabenti du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai.

Bahamų salose registruotas laivas plaukė su Komorų salų vėliava. Iš viso laive buvo 16 Lietuvos piliečių. Pagrobtas laivo kapitonas Ukrainos pilietis, pirmasis jo pavaduotojas Lietuvos pilietis ir dar du jūreiviai.

Dėl šio įvykio Lietuvos kriminalinės policijos biuras pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt