Verslas

2013.02.13 07:30

V. Vasiliauskas: penktadienį iš Ūkio banko ėmė išeidinėti lėšos

LRT.lt2013.02.13 07:30

Dar penktadienį iš Ūkio banko ėmė išeidinėti pinigai, o pirmadienį jau kilo likvidumo problemų, antradienį žurnalistams teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. 

Dar penktadienį iš Ūkio banko ėmė išeidinėti pinigai, o pirmadienį jau kilo likvidumo problemų, antradienį žurnalistams teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

„Sprendimą sąlygojo susijusių paskolų portfelis. Inspektavimas buvo baigtas vasario 1 dieną, ataskaitoje buvo nurodyta maždaug 800 mln. litų suformuotų papildomų atidėjimų. Tai reiškia, kad banko kapitalas „suvalgomas“, o kalbėti apie banko veiklos tęstinumą sudėtinga“, – sako V. Vasiliauskas.

„Penktadienį, po akcininko pareiškimo apie „Žalgirio“ klubo situaciją, pradėjo išeidinėti piniginės lėšos iš banko ir bankas vakar susidūrė su likvidumo problemomis. Likvidumas nebesiekė 29 procentų – tai reiškia, kad dar po kelių dienų bankas nebūtų turėjęs apskritai lėšų“, – pridūrė Lietuvos banko vadovas. 

Jis teigė nežinąs, kur šiuo metu yra Ūkio banko akcininkas Vladimiras Romanomas.

„Paskutinį kartą su V. Romanovu bendravome praėjusį antradienį. Susitikimo metu prašėme jo pateikti planą, kaip jis įsivaizduoja kapitalo stiprinimą. Šiuo metu tikrai nežinau, kur jis yra“, – sakė jis.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad su Lietuvos banko sprendimu jis sutinka ir jam pritaria.

„Yra specialistų paruošta informacija, su ja susipažinau. Manau, sprendimas bus priimtas laiku“, – sako A. Butkevičius.

Jis ramino, kad Ūkio banko indėliai saugūs. „Nereikia skelbti panikos, visi indėliai gyventojų yra apdrausti“, – sakė A. Butkevičius.

Anot jo, įtakos Ūkio banko veiklos apribojimas įtakos valstybės ekonomikai neturės.

Lietuvos banko vadovas antradienį teigė, kad draustų indėlių Ūkio banke buvo už 2,6 mlrd. litų.  

Antradienį Lietuvos bankas apribojo Ūkio banko veiklą ir paskyrė laikinąjį administratorių. Teigiama, kad taip siekiama apsaugoti visuomenės, indėlininkų bei kitų klientų interesus. Apriboti Ūkio banko veiklą Lietuvos banko valdyba nusprendė po gruodį ir sausį atlikto inspektavimo. Nustatyta, kad bankas vykdė rizikingą veiklą, netinkamai vertino prisiimamą kredito riziką, neformavo pakankamų specialiųjų atidėjinių probleminėms paskoloms, pažeidė riziką ribojančius teisės aktus.

Laikinai, kol bus nuspręsta dėl Ūkio banko problemų sprendimo būdų, bankas finansinių paslaugų neteiks. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt