Verslas

2015.11.03 13:37

Bando užkrėsti lietuvius Latvijos ypatumais

Kaimyninėje Latvijoje plečiasi kaimo turizmas. Nors buvo manyta, kad šiemet šis turizmo sektorius patirs didelį nuosmukį, fiksuojamas 10 proc. augimas, praneša LRT RADIJO korespondentas Latvijoje Arūnas Vaikutis. Jo žodžiais, latvių turizmo kompanijos aktyviai „bando lietuvius užkrėsti Latvija“.

Kaip portalui LRT.lt teigia A. Vaikutis, kaimo turizmas Latvijoje vis labiau populiarėja, ir šis verslas turi perspektyvą. Manoma, kad kaimo turizmas Latvijoje augs ir kitąmet, mat šią verslo šaką pasirenka nuo 7 iki 10 proc. pradedančiųjų verslininkų. Skaičiuojama, jog 80 proc. visų kaimo turizmo sodybų lankytojų sudaro patys latviai.

„Dėl to yra labai prieštaringų nuomonių. Pabrėžiama, kad latviai nebevažiuoja kur nors toliau, nes jiems labai daug pasiūloma čia pat Latvijoje: puiki gamta, puikios poilsio sąlygos, geras maistas. Be to, nevykdami į užsienį, jie sutaupo pinigų. Skeptikai teigia, kad per daug džiaugtis nereikėtų, nes galbūt kaimo turistų daugėja ne tik dėl gerėjančių paslaugų, bet ir dėl to, kad latviams vis sunkiau įkandamos tolimesnės kelionės į užsienį“, – pasakoja LRT RADIJO korespondentas Latvijoje A. Vaikutis.

Pasak pašnekovo, ypač kaimo turizme yra laukiami užsieniečiai, mat jie apsistoja ilgiau nei vietiniai ir išleidžia daugiau pinigų. „Daugiausiai atvažiuoja ir nemažai išleidžia vokiečiai, taip pat rusai, estai ir lietuviai. Nors, kaip pabrėžia patys latviai, lietuvių galėtų būti gerokai daugiau, tačiau pastarieji esą įsitikinę, kad Latvijoje gamta yra tokia pati, kokia ir Lietuvoje. Tačiau Latvijos turizmo kompanijos, ne tik kaimo turizmo, labai plačiai reklamuojasi Lietuvoje, rengia muges. Taigi bandoma lietuvius užkrėsti Latvija“, – teigia A. Vaikutis.

Siekdami pritraukti kuo daugiau turistų į kaimo sodybas, latviai pasitelkia ir išmonę. „Pavyzdžiui, kaimo turizmo firmos susitaria su ūkininkais ir sudaro galimybę atvykusiems užsieniečiams žiesti puodus ar paauginti stručius. Užsieniečiams tai – tikra egzotika“, – tikina A. Vaikutis.

Itin gausu kaimo turizmo sodybų Latgalos regione, kaimo turizmas taip pat išplėtotas Latvijos centrinėje dalyje.