Verslas

2015.11.02 10:13

Jungiasi „Lesto“ ir „Lietuvos dujos“

DELFI.lt 2015.11.02 10:13

Pirmadienį vertybinių popierių biržos „Nasdaq“ pranešė apie AB LESTO ir „Lietuvos dujų“ reorganizaciją.

AB „Lesto“ ir akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ reorganizavimo sąlygų pagrindu AB „Lesto“ ir akcinė bendrovė „Lietuvos dujos“ yra reorganizuojamos sujungimo būdu. Bendroves numatoma sujungti ir jų pagrindu po reorganizavimo numatoma sukurti naują bendrovę – AB „Energijos skirstymo operatorius“, rašoma biržos pranešime spaudai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 65 straipsnio nuostatomis, skelbiama apie parengtas AB „Lesto“ ir akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ reorganizavimo sąlygas, kurios buvo apsvarstytos ir aprobuotos 2015 m. rugpjūčio 31 d. įvykusiuose AB „Lesto“ ir akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ valdybos posėdžiuose.

Sprendimą dėl „Lesto“ ir „Lietuvos dujų“ reorganizavimo, reorganizavimo sąlygų tvirtinimo ir kitų susijusių klausimų Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka priims „Lesto“ ir „Lietuvos dujų“ visuotiniai akcininkų susirinkimai. Po reorganizavimo bus įsteigta ir pradės veikti nauja akcinė bendrovė – ESO.

Planuojama ESO veiklos pradžia, perėmus iš „Lesto“ ir „Lietuvos dujų“ perduodamą turtą, teises ir pareigas, – 2016 m. sausio 1 d.