Verslas

2020.05.29 14:42

Veryga, kitaip nei Skvernelis, nepalaiko prekybos alkoholiu švelninimo: nematyčiau logikos ką nors švelninti

atnaujinta 14.46
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.05.29 14:42

Sveikatos apsaugos ministras nemato priežasčių, kodėl turi būti švelninami prekybos alkoholiu ribojimai ir kodėl turėtų būti leista lengvaisiais alkoholiniais gėrimais prekiauti nutolusiose lauko kavinėse ir pliažuose. Tokią poziciją Aurelijus Veryga išsakė penktadienį spaudos konferencijoje.

„Aš nežinau dėl ko reikėtų tikėtis švelninimo? Ar mes norime, kad vėl pradėtų augti [alkoholio suvartojimas]? Manau, kad tikslas yra visiškai ne toks“, – paprašytas pakomentuoti idėją, kuriai palaikymą ketvirtadienį išreiškė premjeras, sakė A. Veryga.

Jis tvirtino dar nespėjęs susipažinti su naujausia alkoholio suvartojimo statistika, kurioje nurodoma, kad per pastaruosius metus vienas gyventojas suvartojo 0,1 l mažiau alkoholio, todėl teigė negalintis pakomentuoti konkrečios statistikos.

„Kritimas negali būti begalinis ir nuolatinis. Vis tiek pasiekus tam tikrą ribą, efektą, kurį davė priemonės, kurios buvo priimtos Seime, keičiant Alkoholio kontrolės įstatymą ar kitus su alkoholio kontrole susijusius įstatymus, savo, matyt, poveikį pademonstravo ir mes tą informaciją ir patys nuolat skelbdavome“, – sakė A. Veryga.

Nepaisant to, ministras priminė, kad ir strateginiuose dokumentuose yra keliamas tikslas mažinti alkoholio suvartojimą.

„Nematyčiau logikos ką nors švelninti, jeigu pasiekėme daugiau ar mažiau saugią ribą visuomenei“, – teigė ministras.

Priešingą poziciją ketviradienį išsakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Per Vyriausybės valandą Seime premjeras teigė nematantis bėdos, jeigu prekyba vynu, alumi ar kitias lengvaisiais alkoholiniais gėrimais būtų leista paplūdimiuose ir nutolusiose kavinėse.

Jis taip pat nurodė, kad Vyriausybės siūlymai dėl šių lengvinimų jau išsiųsti Seimui.

„Jeigu kalbėtume apie lauko kavines, paplūdimius, aš manau, kad tai yra ir mano, ir daugumos Vyriausybės narių nuomonė. Kaip minėjau, įstatymo projekto pakeitimų pateikimai į Seimą yra išsiųsti. Aš manau, kad tai yra reikalingas žingsnis ne vien siejant su dabar esančia ekonomine krize“, – tvirtino premjeras.

Anot jo, net ir nesant ekonominei krizei, sudarytos sąlygos legaliai, komfortabiliai vartoti silpnąjį alkoholį neturės neigiamos įtakos.

„Ar tai vyno taurę, ar alaus bokalą išgerti tiek Neries krantinėje, tiek mūsų pajūrio kažkokiame paviljone ar kavinėje tikrai nieko blogo neturi. Atvirkščiai, žmonės ten negirtuokliauja. Jeigu karštos vasaros metu atsigeria gaivesnio kad ir alkoholinio gėrimo, problemos čia didelės nekyla“, – teigė S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt