Verslas

2020.05.28 18:39

Vilniaus savivaldybė perspėja: pardavinėjami namai be leidimo statyti

LRT.lt2020.05.28 18:39

Vilniaus miesto savivaldybė perspėja, kad nekilnojamojo turto agentūra pardavinėja namus, kurių statybai nėra gautas leidimas, rašoma pranešime spaudai.

Projekto „Aštuoni blokuoti vienbučiai gyvenamieji namai. Kruopiškių g. 5, Vilnius. Statybos projektas“ autorius Rimvydas Muduras pateikė prašymą išduoti statybos leidimą. Tačiau savivaldybė jį atmetė, nes, anot jos, projekte buvo siekiama išvengti projektinių pasiūlymų viešinimo procedūrų bei nepaisoma projektams taikomų darnos su aplinka bei kontekstu reikalavimo.

Nepaisydami neigiamo Vilniaus miesto savivaldybės atsakymo, nurodoma, kad statytojai jau pardavinėja šiame projekte suplanuotus gyvenamuosius namus. Apie tai specialistus informavo kaimyninių sklypų gyventojai.

Pranešime nurodoma, kad tuo pat metu tikrinimui per „Infostatybą“ buvo pateiktas ir kitas analogiškai sukonstruotas projektas – „Šeši blokuoti vienbučiai gyvenamieji namai. Tarandės k. (0101/0171:272), Vilnius. Statybos projektas“. Jo projektuotojas tas pats asmuo – R. Muduras.

„Čia jau ne šiaip nekilnojamojo turto pirkimas „iš brėžinių“. Tai pirkimas objekto be dokumentų ir projektuotojų bandymas dramblį prakišti pro adatos skylutę“, – sakė vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt