Verslas

2020.05.28 15:20

Pieno taryba nepritarė supirkimą reguliuojančio įstatymo pakeitimams

atnaujinta 17.52
BNS2020.05.28 15:20

Pieno taryba nepritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymams, reguliuojantiems pieno supirkimo tvarką.

Pieno tarybos pirmininko, Vilkyškių pieninės vadovo Gintaro Bertašiaus teigimu, Pieno įstatymo pakeitimo projektas galimai prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems ūkinės veiklos laisvės ir lygiateisiškumo principams bei Europos Sąjungos teisės aktams.

„Projekte pateikiamos nuostatos diskriminuoja Lietuvoje registruotus žalio pieno pirkėjus prieš užsienio supirkėjus, todėl pažeidžia sąžiningos konkurencijos laisvę“, – pranešime sakė G. Bertašius.

Anot jo, nuostata žalią pieną parduodančius asmenis skirstyti į grupes, pagal tai nustatant vienodą žalio pieno supirkimo kainą pažeidžia ūkinės veiklos laisvę bei vartotojų interesus. Be to, siūlomas reikalavimas pagrįsti žalio pieno pirkimo kainos mažinimą riboja rinkos dalyvių galimybes laisvai derėtis dėl pieno supirkimo kainų.

Pasak G. Bertašiaus, dauguma žemdirbius ir žemės ūkio bendroves bei kooperatyvus atstovaujančių organizacijų, pieno perdirbimo įmonių atstovai siūlo įstatymo projektą tobulinti.

Jo teigimu, nerimą kelia ir tai, jog Žemės ūkio misterija Vyriausybei yra išsiuntusi derinti visai kitą Pieno įstatymo redakciją, o ne tą, kurią Pieno taryboje svarstė socialiniai partneriai. Dėl to esą Seime atsidurs ta įstatymo redakcija, kuri nebuvo derinta Vyriausybėje.

Žemės ūkio ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas BNS sakė, jog ministerija kol kas nėra pateikusi jokio įstatymo projekto, o siūlomi pakeitimai derinami su kitomis institucijomis.

„Laukiame pastabų iš tam tikrų ministerijų, o tik tada jau gali gimti ir įstatymo projektas, kuris būtų siunčiamas svarstymui Vyriausybei. Pieno taryba buvo supažindinta su tuo dokumentu, kuris išsiųstas. (...) Mūsų manymu, ne visiškai korektiškas Pieno tarybos elgesys, galbūt labiau primenantis politikavimą. Nėra korektiška pateikti nuomonę, jog pritariame arba nepritariame nebaigtiniam produktui, įstatymo projektas dar nepatvirtintas darbo grupėje“, – teigė R. Gorbačiovas.

Pieno taryba du kartus yra nusprendusi, kad Pieno įstatymas apskritai turi būti atšauktas, nes neatitinka pieno sektoriaus dalyvių lūkesčių ir poreikių.

Nuo 2002 metų Pieno taryba veikia kaip patariamoji institucija prie Žemės ūkio ministerijos. Taryba sudaryta iš pieno gamintojų, perdirbėjų, valstybės bei mokslo institucijų ir įstaigų atstovų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt