Naujienų srautas

Verslas2020.05.28 12:55

Skvernelis apie biudžeto peržiūrą: kol kas teisinio argumento, kad tą reikia daryti, nematau

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako kol kas nematantis teisinio argumento, kad reikėtų peržiūrėti šių metų biudžetą.

„Kol kas teisinio argumento, kad tą reikia daryti, nematau. Jei tik bus, tai svarbiausia apsispręsti – ar mes norime finansinės ataskaitos (...), ar norime turėti biudžeto pataisymą, kad Seimas diskusijų metu priimtų biudžeto pataisymus dėl mūsų ilgalaikės perspektyvos mokesčių keitimo, finansinių įsipareigojimų, išlaidų (srityse – ELTA)“, – Seime per Vyriausybės valandą ketvirtadienį sakė S. Skvernelis, atsakydamas į opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio klausimą.

„Jeigu bus pritarta, kad šiemet darome intervenciją į mūsų mokestinius įstatymus, kuri iš esmės kardinaliai keičia įstatymą, ko gero, sulauksime tokių pačių teisininkų vieningesnės nuomonės, kad tai (peržiūrėti biudžetą – ELTA) reikia padaryti“, – sakė premjeras.

Jis akcentavo, kad Seimas yra priėmęs įstatymus, kiek kainuos įgyvendinti su ekonomikos skatinimu susijusias priemones.

„Seimas, priimdamas visus su ekonomikos skatinimu arba socialinių pasekmių mažinimu (susijusius – ELTA) įstatymus, kartu priėmė ir finansavimą, kiek tas priemones įgyvendinti kainuos“, – sakė premjeras.

ELTA primena, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra sakęs, kad būtina peržiūrėti šių metų biudžetą, nes papildomų priemonių ir pajamų nesurinkimo mastai didėja.

Finansų ministras Vilius Šapoka yra sakęs, kad Vyriausybė nesvarsto galimybės peržiūrėti biudžeto ir mažinti išlaidų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi