Verslas

2020.05.28 13:07

Skvernelis pasisako už prekybos alkoholiu švelninimus: alaus bokalą išgerti pajūrio paviljone – nieko blogo

pateikė siūlymus Seimui

Vyriausybės siūlymai leisti lauko kavinėse ir pliažuose vartoti nestiprius alkoholinius gėrimus jau pateikti Seimui. Tai ketvirtadienį Seime patvirtino ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pats tokią idėją palaikantis premjeras tvirtino, kad tokia tvarka galėtų būti taikoma ne tik tol, kol verslas atsigaus po karantino, bet ir visą laiką.

„Ne kartą pasisakėte teigiamai apie silpno alkoholio prekybą lauko kavinėse ar paplūdimiuose, sakydamas, kad galime sutekti daugiau teisių savivaldybėms pačioms spręsti ar galbūt ieškoti kitų būdų, kaip lengvinti apribojimus. Visi puikiai suprantame, kad prasideda vasaros sezonas, tikrai ypatingas sezonas, kai verslas, paveiktas karantino ir viruso, stengsis tiesiog išgyventi“, – per Vyriausybės valandą Seime kalbėjo konservatorius Mykolas Majauskas.

Anot jo, ribojimų lengvinimas šiam verslui būtų gyvybiškai svarbus. Jis klausė, ar konkrečių veiksmų ketinama imtis dabar: „Ar galime tikėtis, kad jūsų išsakyti žodžiai virs kūnu?“

S. Skvernelis patikino, kad tai nėra tik išsakyti žodžiai, nes Vyriausybė jau yra pateikusi Seimui įstatymo projektus.

„Jeigu kalbėtume apie lauko kavines, paplūdimius, aš manau, kad tai yra ir mano, ir daugumos Vyriausybės narių nuomonė. Kaip minėjau, įstatymo projekto pakeitimų pateikimai į Seimą yra išsiųsti. Aš manau, kad tai yra reikalingas žingsnis ne vien siejant su dabar esančia ekonomine krize“, – tvirtino premjeras.

Anot jo, net ir nesant ekonominei krizei, sudarytos sąlygos legaliai, komfortabiliai vartoti silpnąjį alkoholį neturės neigiamos įtakos.

„Ar tai vyno taurę, ar alaus bokalą išgerti tiek Neries krantinėje, tiek mūsų pajūrio kažkokiame paviljone ar kavinėje tikrai nieko blogo neturi. Atvirkščiai, žmonės ten negirtuokliauja. Jeigu karštos vasaros metu atsigeria gaivesnio kad ir alkoholinio gėrimo, problemos čia didelės nekyla“, – teigė S. Skvernelis.

Premjeras svarsto, kad draudimai kaip tik galėtų pagilinti problemą ir primena, kad seniau Baltijos jūroje poilsiautojai tiesiog vėsindavo alų.

„Pliažuose vyko, švelniai tariant, nelabai akiai malonus poilsis su įvairaus alkoholio, ir stipraus alkoholio vartojimu. Tada būdavo pretenzijos, kodėl policija nežiūri. Policijai sužiūrėti kelis šimtus tūkstančių žmonių nėra reikalo ir tikslo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas tvirtino, kad savivaldybėms galėtų būti suteikta teisė sprendimus priimti individualiai, o licencijos verslininkams dėl tokios prekybos būtų suteikiamos ne traukimo principu, kaip būdavo iki šiol, o pasinaudojant aukcionu.

Tuomet, teigė S. Skvernelis, būtų papildyti ir savivaldybių biudžetai.

„Mano pozicija tokia. Tikrai taip manau. Šiuo metu, kai šiame sektoriuje situacija dar sunkesnė, vis dėlto tai padėtų ir savivaldybėms. Jeigu mes deklaruojame ir kalbame, kad jos yra atsakingos, gali tą atsakomybę prisiimti, atitikusios nustatytus kriterijus galėtų pačios spręsti“, – sakė S. Skvernelis.

Jis pridūrė nemanantis, kad dėl to nukentėtų bendra valstybės vykdoma antialkoholinė politika.