Verslas

2020.05.28 11:35

Medicinos bankas tapo „Invega“ partneriu ir finansuos nuo pandemijos nukentėjusį verslą

LRT.lt2020.05.28 11:35

Medicinos bankas tapo „Investicijų ir verslo garantijos” („Invega“) partneriu finansuojant nuo koronaviruso COVID-19 sukeltos pandemijos nukentėjusį Lietuvos verslą. Pagal su „Invega“ pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, nuo gegužės 22 dienos bankas su valstybės garantijomis galės finansuoti iki 30 mln. eurų vertės paskolų, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Į paskolą gali pretenduoti smulkios, vidutinės ir didelės įmonės, kurių apyvarta dėl COVID-19 sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc. ir jos susidūrė su sunkumais, įgyvendindamos prisiimtus įsipareigojimus. Paskolos bus teikiamos pagal priemonę „Portfelinės garantijos paskoloms 2“. Pagal šią priemonę Medicinos bankas gali teikti ne tik paskolas, bet ir kredito linijas bei lizingus.

„Turėdami ilgametės patirties ir kompetencijos dirbti su verslu, žinome jo poreikius, tikimės reikšmingai prisidėti prie pagalbos šalies įmonėms, kurios šiuo metu patiria neeilinius iššūkius. Neabejojame, kad operatyvumas bei gebėjimas maksimaliai efektyviai vertinti įmonių būklę bei jų poreikius taps vienu iš dabar tokių reikalingų instrumentų įlieti į rinką papildomų pinigų“, – sako Medicinos banko Kreditų departamento direktorė Laura Ivaškevičiūtė.

Portfelinių garantijų paskoloms priemone pasinaudoti galės tos įmonės, kurios nepatyrė finansinių sunkumų iki 2019 metų pabaigos. Galima maksimali paskolos suma sudaro 5 mln. eurų, jos terminas – iki 6 metų.

Šioms paskoloms valstybė suteikia iki 80 proc. garantiją, palūkanos kiekvienai paskolai bus nustatomos individualiai.

„Portfelinėms garantijoms 2“ numatyta iš viso skirti iki 85 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Pasak L. Ivaškevičiūtės, Lietuvoje įvestas griežtas karantinas turėjo reikšmingos įtakos įmonių pajamų kritimui, o kartu – likvidumo sumažėjimui.

Savo ruožtu Medicinos bankas bendrauja su klientais ir dėl koronaviruso sukeltų sunkumų ir svarsto kreditų mokėjimų atidėjimą, kitas individualias pagalbos priemones. Šiai dienai yra priimti sprendimai dėl 90 proc. gautų prašymų atidėti kreditų grąžinimo terminus.

Pagrindiniam banko akcininkui Konstantinui Karosui priklauso kontrolinis 90,13 proc. banko akcijų paketas, „Western Petroleum Ltd“ – 9,87 proc.banko akcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.