Verslas

2020.05.28 10:37

Nausėda: mūsų ekonomika nesikeičia taip greitai, kaip norėtųsi

atnaujinta 10.43
Paulius Viluckas, BNS2020.05.28 10:37

Europos Sąjungai (ES) raginant Lietuvą daugiau dėmesio skirti skaitmenizavimui ir žaliosioms iniciatyvoms, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šalies ekonomika nesikeičia taip greitai, kaip norėtųsi.

„Daugiau nei du dešimtmečius visos politinės partijos deklaravo, kad yra svarbu tyrimus ir inovacijas nustatyti kaip pagrindinį šalies prioritetą“, – prezidentūros surengtoje konferencijoje apie mokslo ir inovacijų politikos stiprinimą ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

„Tačiau statistika rodo, kad mūsų ekonomika nesikeičia taip greitai, kaip mes visi norėtume. Metai iš metų, įvairūs tarptautiniai rodikliai rodo tuos pačius nesikeičiančius rezultatus“ – pridūrė šalies vadovas.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos biudžeto išlaidos sudaro pusę ES vidurkio, o privačių investicijų lygis yra keturis kartus mažesnis.

Nausėda siūlo steigti už inovacijas atsakingo pareigūno postą

G. Nausėda pasiūlė valstybei įsteigti vyriausiojo už inovacijas atsakingo pareigūno postą.

Šalies vadovas, pasisakęs už inovacijų ir tyrimų aplinkos tiprinimą, taip pat pasiūlė įkurti specialistų grupę, kuris būtų atsakinga už tyrimus ir inovacijas valstybinėse institucijose.

„Siekiant, kad tyrimų ir inovacijų iniciatyvos būtų vystomos nuosaikiai, būtų geriau koordinuojamos, sustiprėtų ryšiai tarp sprendimų priėmėjų ir įgyvendintojų, siūlau apsvarstyti galimybę įsteigti vyriausiojo valstybės inovacijų ir tyrimų pareigūno pareigybę bei sukurti atstovų tinklą, kuris būtų atsakingas už tyrimus ir inovacijas valstybės institucijose“, – ketvirtadienį konferencijoje Prezidentūroje sakė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.