Verslas

2020.05.27 21:47

Šimašius: yra prielaidų toliau tęsti nacionalinio stadiono projektą

Sostinės meras Remigijus Šimašius sako, kad yra prielaidų toliau tęsti nacionalinio stadiono projektą, pasak Vilniaus vadovo, tai priklausys nuo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), taip pat tuo leidžia tikėti ir Vyriausybės pozicija, kad Vilniuje toks objektas reikalingas.

„Ir pati Viešųjų pirkimų tarnyba yra linkusi klausytis argumentų – mes jau užvakar pateikėme savo pastebėjimus tai išvadai, nes yra tokia galimybė, nes ten yra faktinių neatitikimų – tiesiog neteisingų dalykų, ir yra kai kurių dalykų, kur mes galime pakeisti tą sutartį, galbūt daugiau žodyną pakeičiant“, – portalo delfi.lt laidoje „Dėmesio centre“ trečiadienį sakė R. Šimašius.

„Jeigu pasakys tarnyba, kad gerai, tai galime keliauti. Ir, kas labai gerai, tai džiugu, kad iš Vyriausybės išgirdome patikinimą, kad labai svarbu, kad Vilniuje atsirastų nacionalinis stadionas (...) Iš premjero, tiesą sakant, tai pirmą kartą išgirdau taip aiškiai, drąsiai ir tikrai noriu padėkot už tai. Manau, kad tai irgi yra prielaida toliau keliauti su projektu“, – teigė sostinės meras.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis šią savaitę teigė, kad be nacionalinio stadiono projekto yra dar pora alternatyvų Vilniuje vystyti futbolo infrastruktūros projektus, tačiau Vyriausybei artimesnė nacionalinio stadiono idėja.

Jis pridūrė, kad galiausiai viskas priklausys nuo VPT, ar ši įsiklausys į Vilniaus miesto savivaldybės argumentus, taip pat teigė, kad „dabar situacija yra geresnė nei prieš savaitę“.

Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis pavedė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai svarstyti alternatyvas nacionaliniams stadionui sostinėje po to, kai VPT įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę nutraukti koncesijos konkursą, taip užkirsdama kelią pasirašyti 156 mln. eurų stadiono koncesijos ir statybų sutartį su potencialiais statytojais „Axis industries“ ir finansuotojais „BaltCap“.

Tarnybos teigimu, sutartimi turėjo būti išskaidytos valstybės ir savivaldybės rizikos, tačiau pakeitus projekto finansavimo modelį, visa rizika teko joms, o ne koncesininkui.

Stabdyti sutartį VPT ėmėsi po to, kai į ją kreipėsi Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, siekdamos išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę atmetė Vilniaus miesto savivaldybės skundą ir nusprendė, kad VPT teisėtai sustabdė nacionalinio stadiono statybos ir valdymo koncesijos sutarties pasirašymą.

Sostinės meras R. Šimašius tuo metu sakė, kad savivaldybė skųs VPT sprendimą, ir pareiškė, kad nacionalinio stadiono projektą „nužudė „valstiečiai“, pasinaudoję be vadovo likusia tarnyba.

Premjeras S. Skvernelis tokius mero pareiškimus pavadino „neadekvačiais“ ir svarstė, kad nacionalinį stadioną turėtų statyti valstybė, jeigu savivaldybė to nesugeba.