Verslas

2020.05.28 05:30

Ekspertai neabejoja – NT kainos kris jau vasarą, bet ragina gyventojus nepulti pirkti būsto

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.05.28 05:30

Karantinas neaplenkė ir nekilnojamojo turto rinkos – jau balandį Registrų centras fiksavo trečdaliu sumažėjusį baigtų sandorių skaičių. Kaip skelbia Registrų centras, tai galima laikyti pirmaisiais karantino poveikio signalais.

Paprastai šie signalai yra gana svarbūs, nes nekilnojamojo turto rinka labai veikiama tiek paklausos, tiek pasiūlos – paklausai mažėjant, būsto kainos krenta.

Nepaisant to, kainos nekilnojamojo turto pardavimų rinkoje kol kas nepajudėjo.

LRT.lt kalbintas nekilnojamojo turto analitikas Arnoldas Antanavičius tvirtina, kad tai gali lemti daugybė priežasčių. Kai kurie vystytojai galbūt laukia, tikėdamiesi, kad tiek karantinas, tiek jo sukelta krizė greitai pasitrauks ir kainų mažinti nė nereikės.

Kiti iškart suskubo šiek tiek sumažinti kainas ir anksčiau įsigyto nekilnojamojo turto tokiu būdu atsikratė, nė nelaukdami, kol neapibrėžtumas rinkoje įsisiūbuos.

Vis dėlto tiek A. Antanavičius, tiek LRT.lt kalbintas SEB banko vyriausiasis ekonomistas Tadas Povilauskas neabejoja, kad kainų mažėjimo greitu metu sulauksime.

„Tuo net neabejočiau, bet gyvenimas gali ir nustebinti – visko būna. Tikimybė yra nemaža, bet tai nėra 100 proc. tikimybė“, – nurodo A. Antanavičius.

„Atsiminkime ekonomikos teoriją – kaina yra tas veiksnys, kuris padeda subalansuoti paklausą ir pasiūlą. Jeigu norėsi išparduoti, reikia kainą mažinti. Manau, kad artimiausius 3–4 mėnesius turėsime gerėjančią situaciją būsto rinkoje, bet didysis nežinomasis yra ruduo ir žiema“, – sako T. Povilauskas.

Abu ekspertai sutinka – galbūt jau vasarą sumažėsiančios būsto kainos vis dėlto nereiškia, kad tai yra tinkamiausias metas įsigyti būstą. Norint įvertinti tinkamiausią laiką, dėmesį būtina atkreipti į visai ką kita.

Apie tai, kas dedasi nekilnojamojo turto rinkoje, kokiomis sąlygomis bankai teikia paskolas ir kada geriausias metas įsigyti būstą, – interaktyviame LRT.lt pasakojime.

Pradėkite interaktyvų pasakojimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt